Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

21 minut temu, piexa napisał:

To rozwiązanie wydaje mi sie najcieplejsze. Inne to poprostu zalanie tych elementów betonem, ewentualnie wsadzenie od zewnątrz kilku centymetrowego paska xpsa, wtedy mam mocną podstawę i dosyć cieplo. Czy ktoś z was robił coś takiego albo ma pomysł?

Jeśli podnosisz okna i zostaje ci wolne miejsce od dołu - wypełnij je XPS-em na piance do xps żeby było szczelnie i stabilnie Tak robiłem modernizując ocieplenie okna (i poszerzałem szparę pod oknem wykuwając miejsce na warstwę (10cm) XPS). Okno najpierw osadzasz na klinach (pionujesz, poziomujesz), zakładasz kotwy -  a potem naokoło aplikujesz piankę montazowa która trzyma okno. Ona też uszczelnia obwodowo szparę wokół okna.

Ten XPS pod oknem powinien łączyć się szczelnie z ociepleniem zewnętrznym parapetu i warstwą ocieplenia zewnetrznego. A pianka montażowa boków i góry okna również z ociepleniem węgarków i nadproża z zewnątrz okna, Jeśli takie masz ocieplenie, lub przewidujesz.

zenek

zenek

10 minut temu, piexa napisał:

To rozwiązanie wydaje mi sie najcieplejsze. Inne to poprostu zalanie tych elementów betonem, ewentualnie wsadzenie od zewnątrz kilku centymetrowego paska xpsa, wtedy mam mocną podstawę i dosyć cieplo. Czy ktoś z was robił coś takiego albo ma pomysł?

Jeśli podnosisz okna i zozstaje ci wolne miejsce od dołu - wypełnij je XPS-em na piance do xps żeby było szczelnie i stabilnie Tak robiłem modernizując ocieplenie okna. Okno najpierw osadzasz na klinach (pionujesz, poziomujesz), zakładasz kotwy -  a potem naokoło aplikujesz piankę montazowa która trzyma okno. Ona też uszczelnia obwodowo szparę wokół okna.

Ten XPS pod oknem powinien łączyć się szczelnie z ociepleniem zewnętrznym parapetu i warstwą ocieplenia zewnetrznego. A pianka montażowa boków i góry okna również z ociepleniem węgarków i nadproża z zewnątrz okna, Jeśli takie masz ocieplenie, lub przewidujesz.

×
×
  • Utwórz nowe...