Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

45 minut temu, animus napisał:

Nawet do niej nie dotykają,  a co dopiero miałyby ją zakleszczać, jętki są oddalone od płatwi kalenicowej z dobre 20 cm.

A wiesz co - rzeczywiście. Pomyliłem się. :ih: Sprawdziłem na przekroju. Nie myślałem że tak można wymyślić dach. Albo ja się mylę i to dobra konstrukcja - to już do twego osądu -animus.:14_relaxed:

 

Dobra - brawo - czyli to wynalazek projektanta - płatew bez kleszczy, a pod nią jetka (podwójna) . Do tego słupki nie stężone poprzeczne (nie widać stężeń (tzw chyba mieczy) ni na rysunku, ani w realu - bo przed przewróceniem się ich na bok pewnie trzymają je te boczne krokwie. Oczywiście łączone na styk ... gwoździami.

 

No cóż - jest gorzej niż myślałem.

Ale miałeś rację - to nie jest dach płatwiowo-kleszczowy. To jest dach płatwiowo-jętkowy bez kleszczy. Ale jaja :takaemotka:

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Co Ty wypisujesz? Nie brnij w tej kwestii dalej bo się zapędzisz w kozi róg.

Pokazałeś rysunki - chyba widać czym się różnią te dachy. Czy widać płatew w dachu jętkowym???

A dach w temacie to jeden wielki bałagan w projekcie i realizacji. Tak wygląda dokładanie błędów.

 I - jw - pomyliłem się :ih: - to jednak dach jętkowy pomieszany z pławią  :takaemotka: albo płatwiowy bez kleszczy !!!! :takaemotka: z jętkami ... w miejscu, gdzie krokiew mało się zgina...wynalazek...

 

...mniej więcej na poziomie wynalażczej zamiany belki H =30cm na 26cm (inne parametry nie wspomne).

Taniej, lżej wsadzić, no i lżejsza w ogóle. No i te łącza...takie dyskretne, mało ingerujące w drewniane elementy, żeby ich nie naruszyc. Po prostu domek z kart....

 

Tak oto wykonawstwo w pełni stanęło na poziomie projektu, modyfikując dodatkowo  to i owo - bo co za problem...

 

zenek

zenek

2 minuty temu, animus napisał:

Nawet do niej nie dotykają,  a co dopiero miałyby ją zakleszczać, jętki są oddalone od płatwi kalenicowej z dobre 20 cm.

A wiesz co - rzeczywiście. Pomyliłem się. :ih: Sprawdziłem na przekroju. Nie myślałem że tak można wymyślić dach. Albo ja się mylę i to dobra konstrukcja - to już do twego osądu -animus.:14_relaxed:

 

Dobra - brawo - czyli to wynalazek projektanta - płatew bez kleszczy, a pod nią jetka (podwójna) . Do tego słupki nie stężone poprzeczne 9nie widać sytężeń (tzw chyba mieczy) ni na rysunku, ani w realu - bo przed przewróceniem się ich na bok pewnie trzymają je te boczne krokwie. Oczywiście łączone na styk ... gwoździami.

 

No cóż - jest gorzej niż myślałem.

Ale miałeś rację - to nie jest dach płatwiowo-kleszczowy. To jest dach płatwiowo-jętkowy bez kleszczy. Ale jaja :takaemotka:

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Co Ty wypisujesz? Nie brnij w tej kwestii dalej bo się zapędzisz w kozi róg.

Pokazałeś rysunki - chyba widać czym się różnią te dachy. Czy widać płatew w dachu jętkowym???

A dach w temacie to jeden wielki bałagan w projekcie i realizacji. Tak wygląda dokładanie błędów.

 I - jw - pomyliłem się :ih: - to jednak dach jętkowy pomieszany z pławią  :takaemotka: albo płatwiowy bez kleszczy !!!! :takaemotka: z jętkami ... w miejscu, gdzie krokiew mało się zgina...wynalazek...

 

...mniej więcej na poziomie wynalażczej zamiany belki H =30cm na 26cm (inne parametry nie wspomne).

Taniej, lżej wsadzić, no i lżejsza w ogóle. No i te łącza...takie dyskretne, mało ingerujące w drewniane elementy, żeby ich nie naruszyc. Po prostu domek z kart....

 

Tak oto wykonawstwo w pełni stanęło na poziomie projektu, modyfikując dodatkowo  to i owo - bo co za problem...

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...