Skocz do zawartości

Obniżenie sufitow


Recommended Posts

Witam.

Mam w planie zrobić porzadek z sufitami w pokojach i przedpokoju. Obecnie sa na nich wstretne kasetony styropianowe. Aktualna wysokość pomieszczeń to ok 245cm. Jedyna opcja jaka mi przychodzi na mysl to obnizenie plytami gk. Ogladalem kilka filmow na YT i wydaje mi sie ze jakiejs wiekszej filozofii nie ma. Chyba ze sie myle. W związku z tym mam kilka pytan.

Ile minimalnie mozna obnizyc?

Jakie rozmiary profili zastosowac?

Jakich problemow sie spodziewac?

Ile punktow oswietleniowych na pomieszczenie? Tzn halogenow LED

Pokoje maja 19,5 i 16,6 mkw, p.pokoj 2,2mkw.

 

Chyba ze ma ktos inny pomysl na nowy, ladny sufit.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Zerwij te wstrętne kasetony styropianowe, zdrap klej, którym były przeklejane, zagruntuj, połóż gładź i pomaluj!

Wysokość tych pomieszczeń i tak jest niewielka, płytami obniżysz ją jeszcze o 7 do 10 cm, szkoda przestrzeni...

Link do komentarza
Zerwij te wstrętne kasetony styropianowe, zdrap klej, którym były przeklejane, zagruntuj, połóż gładź i pomaluj!
Wysokość tych pomieszczeń i tak jest niewielka, płytami obniżysz ją jeszcze o 7 do 10 cm, szkoda przestrzeni...
Wlasnie przeraza mnie opcja ze bedzie jeszcze nizej niz jest

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

 

Poczytaj o sufitach napinanych - chociaż też utracisz  ze 4 cm... zostanie 240 cm :zalamka:

 

Mam mieszkanie o wysokości 249 cm i uważam, że jest niskie, mieszkałem kiedyś w takim o wysokości 275 cm - tam czuło się przestrzeń!

 

 

Link do komentarza

Nie święci garnki lepią, ale dla początkującego nie jest to proste... Jeśli tego nigdy nie robiłeś, to lepiej szukaj firmy...

Sufit to wyeksponowane miejsce i powinien dobrze wyglądać - to nie miejsce na naukę!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...