Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

mhtyl

mhtyl

2 godziny temu, aaaa napisał:

Więc co ci po informacji, ile płaci za prąd, jak w zależności od regionu(dostawcy prądu) i taryfy którą ma, będzie to oznaczało diametralnie inną ilość kwh ??

Przecież nie będą wielkie to jest gospodarstwo domowe a nie zakład usługowy aby tysiące kilowatów zużywać. To samo dotyczy ceny za kW, na pewno są rozbieżności ale rzędu kilku groszy.

Opłacalność swoją drogą, ale instalację dobiera się pod zużycie w kwh, a nie wysokość płaconych rachunków. A wysokość rocznego zużycia to żaden problem, podejrzewam, że u każdego dostawcy można sprawdzić wykresy zużycia w eboku, lub chociażby posumować pozycje z faktur za cały rok.

Choćby nawet to koszt jak podałem oscyluje około 30 tys i jak podają źródła zwrot po około 8-10 latach. Policz sobie ile kilowatów zużyjesz przez te lata i ile za nie zapłacisz, nawet zważywszy że prąd będzie drożał to też należy  doliczyć  ewentualne dodatkowe koszty związane z eksploatacją.

Ja nie widzę uzasadnienia w montażu u siebie paneli fotowoltaicznych ale nie bronię tego innym przecież każdy ma swój rozum.

mhtyl

mhtyl

Więc co ci po informacji, ile płaci za prąd, jak w zależności od regionu(dostawcy prądu) i taryfy którą ma, będzie to oznaczało diametralnie inną ilość kwh ??

Przecież nie będą wielkie to jest gospodarstwo domowe a nie zakład usługowy aby tysiące kilowatów zużywać.

Opłacalność swoją drogą, ale instalację dobiera się pod zużycie w kwh, a nie wysokość płaconych rachunków. A wysokość rocznego zużycia to żaden problem, podejrzewam, że u każdego dostawcy można sprawdzić wykresy zużycia w eboku, lub chociażby posumować pozycje z faktur za cały rok.

Choćby nawet to koszt jak podałem oscyluje około 30 tys i jak podają źródła zwrot po około 8-10 latach. Policz sobie ile kilowatów zużyjesz przez te lata i ile za nie zapłacisz, nawet zważywszy że prąd będzie drożał to też należy  doliczyć  ewentualne dodatkowe koszty związane z eksploatacją.

Ja nie widzę uzasadnienia w montażu u siebie paneli fotowoltaicznych ale nie bronię tego innym przecież każdy ma swój rozum.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Szczelina wentylowana, czy nie? Czy to jest ściana zewnętrzna budynku (od pola), czy ściana działowa między sąsiadami (mieszkaniami)?
    • Trudno zrozumieć, o co ci właściwie chodzi, ale żeby przynajmniej inni czegoś się dowiedzieli, to tu są linki nt mchu itp na dachu:   1. https://www.iko.be/pl/blog/usuwanie-alg-i-mchów-z-dachu frag.: "Niestety plamy, które te organizmy pozostawiają na  dachu , sprawiają, że Twój dom wygląda okropnie. To obniża jego wartość. W niektórych przypadkach , plamy są raczej tylko  kwestią kosmetyczną. Jednakże w niektórych przypadkach są objawami czegoś znacznie gorszego. Mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń, a nawet zniszczenia dachu. Czasami łatwo jest znaleźć przyczyny plam, a nawet pozbyć się ich i zapobiec ich powtarzaniu się."   2. http://www.e-dach.pl/a/mech-na-dachu-jak-sie-go-pozbyc-8809.html 3. http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2435,jak-skutecznie-usunac-mech Frag: "Mech można spotkać w różnych miejscach. Porośnięte mchem elementy architektury, takie jak ściany, dachy, drewniane płoty czy podłogi, nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą też być niebezpieczne dla konstrukcji, na której się pojawiły, a nawet dla naszego zdrowia. Mech pojawia się w miejscach zacienionych i narażonych na zawilgocenie. Wilgoć to doskonała pożywka dla rozwoju różnego rodzaju grzybów i pleśni, które mogą doprowadzić do erozji powierzchni, na której się zadomowiły."   Można tego znaleźć więcej w różnych źródłach, jak ktoś chce - i wyciągnąć wnioski. Jak nie chce, to cieszy się mchem na goncie  - dopóki nie zostanie sam mech   
    • Nie jest tak, że to ja ogarnąłem, tylko fatalne jest, że ty masz, możesz mieć takie wątpliwości...   A wydawało się, że jesteś bystrym obserwatorem...   Gdybyś był - nie przyszło by ci do głowy - pisać to, co napisałeś...   Nawet jeśli Ekspert napisał  
    • Cieszę się, ze obaj podzielacie moje zdanie.   Brawo uroboros. Ogarnąłeś 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...