Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czyszczenie wentylacji mechanicznej / rekuperatora


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem w budowanym domy rekuperacji. Na razie to mam problem z tym jak wygląda czyszczenie rur wentylacyjnych? Jak nie będą porządnie czyszczone to po paru latach będą tam bakterie i grzyby. Czy ktoś może powiedzieć jak się dokładnie czyści rekuperację?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Kanały wentylacyjne w wentylacji mechanicznej można czyścić mechanicznie, lecz wykonanie takiej usługi należy zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych i z tworzyw sztucznych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Przewody wentylacyjne marki Buderus maja wewnętrzną gładka powierzchnię pokrytą warstewka srebra zapewniającą odporność na bakterie i zanieczyszczenia.  
Przy okazji, jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego rekuperatora, polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% jednocześnie przy bardzo cichej pracy. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...