Skocz do zawartości

Pompa ciepła powietrze / woda


Recommended Posts

Witam temat jest dla Ludzi którzy mają taką pompe

Zastanawiam się nad pompa ciepła powietrze woda + rekuperacja

pytanie moje to jak się sprawdza w zimie?

oraz czy faktycznie chłodzi latem?

Dlaczego wybraliście firmę X a nie Y???

Koszty serwisowania, oraz wydajności po latach pytanie tych co mają pompę po gwarancji?

czy przy rekuperacji warto instalować dolne źródło?? czy strata kasy??

 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Podpowiem tylko, mimo, że nie posiadam, że tu na forum jest kilku Forumowiczów, którzy użytkują i mogą dużo na ten temat powiedzieć.

Mogę też dodać, że Ekspert Viessmann zamieszczał liki do aplikacji online, która "na żywo" monitorowała parametry pracy instalacji z pompą ciepła + rekuperator.

Także temat zapowiada się ciekawie.

 

W oczekiwaniu na relacje użytkowników zapraszam na krótki film z portfolio TV BudujemyDom

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam, 

Dobrze dobrana powietrzna pompa ciepła bez problemu sprawdza się do ogrzania budynku w sezonie grzewczym. Koszty serwisowania pompy ciepła są na niewiele wyższym poziomie jak koszt wykonania serwisu kotła. Zastosowanie rekuperacji pozwoli na dodatkowe obniżenie zapotrzebowania na ciepło budynku więc obydwa rodzaje pompy ciepła będą odpowiednie. Najważniejszą zaletą pracy pompy ciepła są niskie roczne koszty ogrzewania oraz całkowicie bezobsługowa i ekologiczna praca. Niskie koszty ogrzewania pozwolą na zwrot wyższych kosztów inwestycyjnych na przestrzeni kilku sezonów grzewczych. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości urządzenia - inwestycja w pompę ciepła jest bardzo korzystna i przyszłościowa. 
Bardziej szczegółowe informacje o pompach ciepła z rodziny Logatherm można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus
 

Link do komentarza
Dnia 28.04.2019 o 09:44, Rafal Sam napisał:

Witam temat jest dla Ludzi którzy mają taką pompe

Zastanawiam się nad pompa ciepła powietrze woda + rekuperacja

pytanie moje to jak się sprawdza w zimie?

oraz czy faktycznie chłodzi latem?

Dlaczego wybraliście firmę X a nie Y???

Koszty serwisowania, oraz wydajności po latach pytanie tych co mają pompę po gwarancji?

czy przy rekuperacji warto instalować dolne źródło?? czy strata kasy??

 

 

Jeśli miałbym zrobić ranking najbardziej trafnych decyzji podjętych podczas budowy domu to wyglądałoby to mniej więcej tak

1 - zdecydowanie się na wentylację mechaniczną z rekuperatorem

2 - wybranie ogrzewania podłogowego po całości

3 - wybranie pompy ciepła zamiast eko-groszku (inne opcje nie były brane pod uwagę - było to prawie 10 lat temu!)

gdzie kolejność jest umowna....

ale odpowiadając konkretnie na pytania - mimo że mam pompę gruntową a nie powietrze-woda, to

- teoretycznie można chłodzić PC, ale nie znam nikogo kto tak ma. W gruntówce też mógłbym to zrobić, ale dodatkowe koszty to raz, a dwa, to mam za wysokie temperatury DZ u siebie, żeby to miało sens. Niedługo będę montować klimatyzację....Jeśli w pytaniu chodziło ci o wentylację, to tak, jak masz szczelny dom i rolety, to da się UTRZYMAĆ komfortową temperaturę, ale nie będzie to łatwe. GWC (gruntowy wymiennik ciepła) niewiele tu pomoże. Zamiast ładować pieniądze w to, olbrzymia większość ludzi montuje jednak klimatyzacje.

- wybór pomiędzy firmami - rozesłałem ponad 20 wycen i czytałem co ludzie piszą. Propozycja montażu PC o mocy 2x większej dyskwalifikowała oferenta. Zostało kilka ofert, które wyglądały dobrze - tak merytorycznie jak i cenowo, wybrałem tę a nie inną, bo znajomy od roku używał ten sam sprzęt i był bardzo zadowolony i polecał producenta. Sam z czystym sumieniem robię dalej to samo. No i to się wiąże z następną kwestią - po tylu latach od montażu, jak zaczął mi świrować czujnik DZ, to po telefonie do producenta, posłał mi na własny koszt 2 czujniki...akurat gruntówek nie ma potrzeby serwisować, wydajność bez zmian, przez te lata były tylko drobne usterki - padł czujnik zaniku fazy - producent posłał za free(sam wymieniłem), padł zawór zwrotny - wymienił hydraulik, no i teraz ten czujnik DZ - też sam go będę wymieniać...

mam nadzieję że pomogłem :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...