Skocz do zawartości

adaptacja starego domu


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiam się nad kupnem starego domu i poddać go remontowi. Czy to sie opłaci? Stare domu mają swój klimat i układ pomieszczeń, który bardzo mi sie podoba. Poza tym do złudzenia przypomina mi mój rodzinny dom. Jestem trochę sentymentalna pod tym względem. Zastanawiam się czy to jednak nie wyniesie mnie drożej niż postawienie domu od nowa o takiej samej kubaturze.
Napisano
W przypadku adaptacji starego wiejskiego domku duże znaczenie ma stan techniczny domu. Często problemem jest wilgoć i brak jakiejkolwiek izolacji. Koszty idą na poprawianie lub usuwanie starych błędów czy niedociągnięć. Na pewno trzeba będzie postawić nowy dach od początku i zrobić instalacje CO, hydraulikę i elektrykę. Koszty można porównać niekiedy do budowy od podstaw domu. Mniej jednak trzeba się nałazić po tych wszystkich urzędach, geodetach itp. Papierkowa robota odpada icon_smile.gif
Napisano
W takim domku nie trzeba kominka stawiać bo ma się już. W razie czego zawsze można ogrzać drewienkiem, a prawdziwy ognień jednak daje takie „ciepło” już z samego patrzenia się. No i ma się dodatkowe źródło ciepła jak inne zawiodą.
Napisano
Mój brat cioteczny kupił starą chałupkę w markach. Starsza Pani, która tam mieszkała ze względu na stan zdrowia sprzedała ja za grosze i przeszła do rodziny. Chatka niewielka powierzchniowo ale na 3 osobową rodzinie wystarczyło. Na strychu tylko jedno pomieszczenie było wydzielone. Mury grube więc na razie wstrzymał się z ociepleniem, zobaczy jak będę trzymać ciepło i czy wogóle opłaca się ocieplić. Na podłodze zrobił ogrzewanie podłogowe (prócz sypialni). Okna w salonie+kuchni wyrzucił robiąc drzwi i spokojne wyjście na ogródek w miesiącach ciepłych. Dom był w dość dobrym stanie więc do wymiany poszedł tylko dach. Pracy samodzielnej było trochę, ale cała rodzina pomagała w wolnej chwili. Najgorsze było jednak to, że ta starsza Pani trzymała w domu psy. Zapach był ciężki do usunięcia. Po roku dom wygląda od środka jak nowy. Z wierzchu jeszcze trochę mu brakuje. Szczególnie ogrodzenie przydałoby się zmienić na nowszy styl. Wydaje mi się, że warto szukać takich ofert. Czasem, ktoś musi wyjechać szybko i pilnie sprzedać mieszkanie. Lub ktoś dostaje w spadku, a tak naprawdę nie ma co z tym zrobić. Jest to tańsze rozwiązanie niż budowa - Chyba, że naprawdę kupi się jakąś ruderę. Nie polecam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...