Skocz do zawartości

Jaki kolor obmurówki i parapetów?


Recommended Posts

Wszystkie kolory powinny ze sobą współgrać, nie polecam niebieskiego. Przy kolorach jakie mają być dobrze pasowały by kolory ziemi, czyli wszelkiego rodzaju odcienie brązu, zieleni itp. Proponowałabym dać białe parapety lub o kilka tonów ciemniejsze od tynku, żeby się trochę wyróżniały. Na podmurówkę coś ciemniejszego gdyż szybko się brudzi. Bardzo ładnie wyglądają tynki mozaikowe. Składają się one przeważnie z kilku kolorów i można sobie wybrać kolor jaki chce się mieć plus ten jeden np odrobiną zieleni czy brązu żeby współgrał z resztą.
Link do komentarza
Cytat

Remontuję dom.tynki będą prawdopodobnie w kolorze piaskowym lub żółtym,dach zielony.Rodzina która dzieli ze mną bliżniak twierdzi,że obmurówka pownna być zielona.Parapety też zielone,chociaż okna są białe.Czy kolory parapetów i pomurówki muszą nawiązywać do koloru dachu?


Siemka.Powiem że nie muszą ,ale mogą.Chyba najważniejsze to żyć w zgodzie z rodziną.Całuski
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Remontuję dom.tynki będą prawdopodobnie w kolorze piaskowym lub żółtym,dach zielony.Rodzina która dzieli ze mną bliżniak twierdzi,że obmurówka pownna być zielona.Parapety też zielone,chociaż okna są białe.Czy kolory parapetów i pomurówki muszą nawiązywać do koloru dachu?


Moim zdaniem opaska wkoło budynku (obmurówka) nie powinna być zielona. Jeżeli tynk będzie piaskowy - ładnie by pasował kolor brązowy. Są takie tynki (marmolit) z drobnymi kamykami w róznych kolorach - ogromny wybór kolorów - polecam - od miesiąca mam coś takiego na swoim domu. trzeba jednak zwrócić uwagę na to aby wybierać barwy albo zimne albo ciepłe - nie wolno mieszać - bo się to gryzie ze sobą. (kolor piaskowy jest ciepłą barwą wiec brąz też powinien być ciepły - pod warunkiem że ta zieleń na dachu nie jest koloru wiosennej trawy) icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
    • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
    • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
    • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
    • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...