Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

osadniki gnilne

Recommended Posts

Gość
Chciałbym dowiedzieć się więcej o osadnikach gnilnych. Wiem, źe nie trzeba używać do tego systemu drenażu rozsączającego. Jaki jest koszt instalacji, jakie są potrzebne biopreparaty (ile kosztują), co robić z wodą pozostał a po oczyszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Osadnik gnilny jest tylko częścią oczyszczalni ścieków, gdzie następuje jedynie wstępna ich netralizacja. Dalsze doczyszczanie następuje w gruncie po rozprowadzeniu systemem drenów. Dodawanie biopreparatów przyspiesza jedynie procesy fermentacyjne, ale nie poprawia stopnia oczyszczenia ścieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Chciałbym dowiedzieć się więcej o osadnikach gnilnych. Wiem, źe nie trzeba używać do tego systemu drenażu rozsączającego. Jaki jest koszt instalacji, jakie są potrzebne biopreparaty (ile kosztują), co robić z wodą pozostał a po oczyszczeniu?Osadnik a drenaż to dwie inne bajki. W osadniku zachodzi mechaniczne, chemiczne i biologiczne oczyszczanie, natomiast po tym procesie podczyszczone ścieki trafiają na drenaż. Koszty instalacji są uzależnione od warunków wodno-gruntowych oraz liczby użytkowników oczyszczalni. Oczyszczalnie firmy HABA RL, bardzo skuteczne i żywotne, kosztują od ok. 4500zł wzwyż. Są to oczyszczalnie z prawdziwego zdarzenia, oczyszczające ścieki do poziomu spełniającego normy ustalone przepisami. Jeżeli natomiast chodzi o biopreparaty, są one obowiązkowe. A co do cen - przykładowy biopreparat firmy BIO9 kosztuje 45zł, jest to BIO9 EMP. Wodę pozostałą po oczyszczeniu można wykorzystać do nawadniania roślinności w ogrodzie. Jest ona bogata w biogeny, a ponadto - darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...