Skocz do zawartości

Prosta w instalacji pompa ciepła All-in-One


Recommended Posts

Aquarea All-in-One to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków, a dzięki zintegrowanej konstrukcji może być zainstalowane w ograniczonej przestrzeni.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/pompy-ciepla/26179-prosta-w-instalacji-pompa-ciepla-all-in-one

Link do komentarza

Wszystko się zgadza, teraz pora na zmianę świadomości inwestorów i wsparcie projektantów, którzy powinni proponować dom z pompą ciepła już na etapie wyboru projektu domu. Producenci zrobili już bardzo dużo bo oferta jest obszerna. Teraz pora na drugą grupę, która bierze udział w procesie inwestycyjnym.

Link do komentarza

Sposobów na ogrzewanie domów jest wiele, jednak w ogromie możliwości warto postawić na rozwiązania ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe i przy okazji przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

Powietrzne pompy ciepła to rozwiązanie przede wszystkim szybkie i łatwe w montażu, idealne zarówno dla domów nowo budowanych, jak i tych modernizowanych. Wśród oferty marki De Dietrich warto zwrócić uwagę na nowy typoszereg Alezio S V200. Rozwiązanie kompaktowe, oszczędne i ekologiczne zapewni szybki zwrot nakładów inwestycyjnych, konkurencyjną cenę i proste działanie.  Dzięki funkcji chłodzenia, modulującej sprężarce i bardzo prostej w obsłudze regulacji, Alezio S V200 zapewni Ci pełen komfort przez cały rok. Idealne rozwiązanie dla ogrzewania zimą, chłodzenia latem i przygotowania c.w.u. w zintegrowanym pod wspólną obudową zasobniku przez cały rok.

 

Więcej informacji o tym urządzeniu znaleźć można na stronie internetowej: www.dedietrich.pl/alezio-s-v200

 

W przypadku gruntowych pomp ciepła, ich niewątpliwą zaletą jest względnie niezmienna w okresie całego roku sprawność. W ofercie marki Sofath znaleźć można innowacyjne rozwiązanie zawarte w typoszeregu Caliane. Zastosowana technologia bezpośredniego parowania, zdaniem European Heat Pump Association, przewyższa w skali roku efektywnością glikolowe i powietrzne pompy ciepła!

 

Typoszereg Caliane charakteryzuje wysoka bezawaryjność i współczynniki efektywności COP. Mniejsza ilość elementów konstrukcyjnych zastosowanych w urządzeniu i wyeliminowanie roztworu glikolu przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

Zaawansowany sterownik zapewnia przyjazne i intuicyjne zarządzanie całą instalacją, a niewielkie gabaryty w połączeniu ze smukłą obudową do minimum ograniczą miejsce niezbędne do instalacji.

Modułowa konstrukcja pozwala na optymalną aranżację pomieszczenia, a dzięki możliwości umieszczenia zasobnika ciepłej wody lub buforowego obok lub pod pompą ciepła można wykorzystać dostępną przestrzeń. Chroniony anodą tytanową, dedykowany zasobnik c.w.u o pojemności 194l zapewni komfort ciepłej wody użytkowej.

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.sofath.pl, gdzie warto również sprawdzić bazę zrealizowanych inwestycji pod adresem: www.sofath.pl/realizacje

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie ma co się spodziewać spektakularnych efektów. Tu kilka osób dzieli się radami w podobnym temacie:  
    • Po drugiej ścianie nie ma nic z tych rzeczy, stoi po prostu szafka i nie ma tam żadnych rur ani nic Jest to mieszkanie świeżo po remoncie w stanie deweloperskim i nie było na niej żadnych usterek. I tak ślady herbaty były pojedynczymi plamami-a tutaj mam wrażenie, że albo może za mocno przycisnęłam, albo może farba była za gęsta-cięzko powiedzieć, ale spróbuj odmalować na nowo docelową farbą tak jak Pan sugeruje.
    • A czy coś wiadomo czemu ten fragment ściany ma inną strukturę? Bo już samo to jest zastanawiające. Ponadto co jest po drugiej stronie tej ściany? Czasem takie dziwne rzeczy wychodzą, gdy po drugiej stronie jest np. prysznic i ściana ulega nadmiernemu zawilgoceniu. Zakładam, że nie jest to po prostu miejsce, w którym rozlała się ta herbata? jeżeli nie ma jakichś szczególnych przyczyn tego stanu rzeczy i powodów do niepokoju to powinno wystarczyć pokrycie ściany farbą separacyjną (na plamy), potem pomalowanie jej docelową farbą.
    • witam ponownie,   po przeczytaniu paru artykułów oraz obejrzeniu filmów na YT, zdecydowałem się, że zrobię instalacje wodnej na rozdzielaczach 2x rozdzielcze do zimnej wody(7 punktów) do ciepłej 3 punkty i tutaj następujące opcję: - rozdzielacz - 3 punkty na podwójnych kolankach(cyrkulacja)  - rozdzielacz na 2 punkty a przez prysznic podwójne kolanko cyrkulacyjne(prysznic jest pierwszym punktem)   Ale bardziej zastanawia mnie fakt przekrojów/przepływów...od pionu mam wyjście na 1/2 do pierwszego zaworu i tak też poprowadziłem instalację dalej. I nie wiem czy gdzieś dalej w instalacji ma sens używania przekrojów np.: 3/4 lub pex 20, skoro tutaj mamy wąskie gardło. Mam 2 typy rozdzielaczy np.: 3/4 belka i zawory 3/4 drugi belka 3/4 i zawory 1/2. Zastanawiałem się żeby użyć dwa łączone lewy 3/4x1/2 na np.: miskę wc a prawy 3/4x3/4 na np.: prysznic, wannę lub zlewozmywak. Jeszcze inna rzecz mnie nurtuje, będę miał zasobnik pojemnościowy i tutaj zastanawiam się czy może na ciepłą wodę i cyrkulację dać np.: pex 20mm, czy to ma sens skoro wcześniej mamy pex 16 lub gwint 1/2, bo jeżeli dobrze rozumiem to zimna wodą wypycha ciepłą wodę z boilera. Zastanawiam się czy może dać też baterie termostatyczne, ale to jest nowy wątek, choć temp wody będę miał raczej stałą 45/40stopni to po przeczytaniu wstępu, gdzie piszą, że mogą usprawnić utrzymanie temp. w przypadku skoków ciśnienia/przepływu więc tam z tyłu głowy trochę też o tym myślę. Ale tak jak pisałem to jest nowy wątek. Z drugiej strony też tak patrzę, że wszystkie gwinty do baterii wannowej, prysznica są na g1/2. Na pewno lepiej byłoby jakbym instalację do rozdzielacza/czy miał poprowadzoną na np.: 3/4, w tedy chyba puszczenie wszystko na pex 16mm nie stanowiłoby problemu.   Jeszcze mam pytanie w jakiej kolejności podpinać punkty pod rozdzielacz zimnej wody? Wstępnie założyłem, że bliżej od źródła będą elementy z dużym/wrażliwym poborem i tak np.: zasobnik, prysznic, zlewozmywak, wanna(tutaj mogę poczekać odkręcam i czekam), z "drugiej strony" będzie miska wc(tym bardziej mogę czekać), zmywarka itd. Proszę o opinię wszystkich, a na pewno: @Redakcja@animus
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...