Skocz do zawartości

MCR Home - nowy kocioł kondensacyjny od De Dietrich


Recommended Posts

Dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej minimum 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne, stąd na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Firma De Dietrich w połowie maja 2016 r. wprowadziła do sprzedaży nowy kompaktowy kocioł - MCR Home.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/aktualnosci/22320-mcr-home-nowy-kociol-kondensacyjny-od-de-dietrich

Link do komentarza

Jeżeli w gminie jest infrastruktura gazowa to nowoczesny kocioł gazowy jest optymalnym źródłem ciepła w budynku. Można również skorzystać z programów gminnych - to krótsza droga zwrotu inwestycji lub z programu Czyste Powietrze - to dłuższa droga.

Nowoczesne kotły kondensacyjne pracują w określonych warunkach z bardzo wysoką sprawnością, wynikającą ze zjawiska kondensacji wilgoci zawartej w spalinach. Jak zażartował mój znajomy hydraulik - "taki kocioł spali mniej gazu w tydzień niż te stare kotły gazowe w dzień".

 

Są jednak sytuacje, że na przyłącze gazowe nie ma szans. Wtedy pozostają nam OZE - odnawialne źródła energii.

Pompa ciepła powietrze woda do cwu (ewentualnie również do co) lub grunt-woda - co+cwu.

Klimatyzator/inwerter (de facto pompa ciepła powietrze powietrze)  - jako wspomaganie ogrzewania jesień/wiosna lub całoroczne ogrzewanie (wybrane modele mogą pracować przy temperaturze zewnętrznej poniżej - 15 stopni Celsjusza.

Kolektory słoneczne - do cwu

Panele fotowoltaiczne - najczęściej stosowane jako zapewnienia zasilania dla pomp ciepła.

Link do komentarza

Nowoczesne kotły gazowe to dobre i sprawdzone rozwiązanie jednak często zdarza się, że działka nie ma dostępu do gazu. Co wtedy?

 

Sposobów na ogrzewanie domów jest wiele, jednak w ogromie możliwości warto postawić na rozwiązania ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe i przy okazji przyjazne dla środowiska naturalnego. Pompy ciepła to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność i są obecnie najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania budynku mieszkalnego.

 

Dysponując działką warto zdecydować się na pompę gruntową, którą charakteryzuje względnie niezmienna w okresie całego roku sprawność. Alternatywnym, tańszym i szybszym w montażu rozwiązaniem jest pompa powietrzna, ponieważ moduł zewnętrzny może być zainstalowany wszędzie, niezależnie od ukształtowania terenu. Oba rozwiązania są najchętniej wybierane przez osoby budujące nowy dom, jednak sprawdzą się również przy modernizacji istniejącej instalacji.

 

Dofinansowania lokalne, a także opublikowany niedawno ogólnopolski program wsparcia ,,Czyste Powietrze’’ sprawiają, że rozwiązania te cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem.

 

Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na naszej stronie internetowej www.dedietrich.pl/program-czyste-powietrze  

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...