Skocz do zawartości

Historia edycji

Parkiet Komplex

Parkiet Komplex

28 minut temu, baruss napisał:

Do Parkiet Komplex

 

Mam nadzieję, że przez użycie Ceresitu CT 17 (głęboko penetrujący)   w dużych ilościach osiągnąłem podobny efekt do tego,  który Pan opisał wyżej, czyli wzmocniłem górną warstwę kruchego porowatego betonu.

 

Jako ciekawostkę podaję, że w miejscach gdzie wierzchnia wylewka była odparzona można ją było łatwo usunąć nawet szpachelką, natomiast tam gdzie nie była odparzona była bardzo dobrze związana z podłożem i okropnie  się namęczyłem zanim ją skułem całkowicie. Ciekawe, co było powodem takiego zjawiska?

Beton porowaty pochłania bardzo duże ilości wody, która zawarta jest w w w/w preparacie. Generalnie powinno się gruntować jeden raz do pełnego nasycenia wylewki ( nie mogą pozostać kałuże na powierzchni). Kolejne warstwy to szkliwo, o którym napisał mhtyl.

Warto wiedzieć, że tak duża ilość wody musi odparować, a na przeszkodzie tego będzie stała mocno zwarta i dosyć szczelna wylewka samopoziomująca. W tej sytuacji należy bardzo ostrożnie i bardzo, bardzo powolnie przeprowadzić rozgrzewanie podłogi.

Niejednorodne przywarcie wylewki do podkładu wynika z niskiej, niejednorodnej jego wytrzymałości.

 

Parkiet Komplex

Parkiet Komplex

27 minut temu, baruss napisał:

Do Parkiet Komplex

 

Mam nadzieję, że przez użycie Ceresitu CT 17 (głęboko penetrujący)   w dużych ilościach osiągnąłem podobny efekt do tego,  który Pan opisał wyżej, czyli wzmocniłem górną warstwę kruchego porowatego betonu.

 

Jako ciekawostkę podaję, że w miejscach gdzie wierzchnia wylewka była odparzona można ją było łatwo usunąć nawet szpachelką, natomiast tam gdzie nie była odparzona była bardzo dobrze związana z podłożem i okropnie  się namęczyłem zanim ją skułem całkowicie. Ciekawe, co było powodem takiego zjawiska?

 

×
×
  • Utwórz nowe...