Skocz do zawartości

Kupiłem działkę co z mediami??


tacim

Recommended Posts

Witam kupiłem działkę (a dokładnie umowę przedwstępną) jest to jeszcze oficjalnie grunt rolny ale jest to w centrum miasta jest skrzynka enargetyczna i to widzę, lecz właściciel mówi że działka w pełni uzbrojona gaz woda itd . Prąd to widzę ale gazu i wody nie. Działkę czy uzbrojona czy nie i tak kupię bo mi pasuje tylko mi powiedzcie jak sprawdzić czy są te media czy mogą być sam nie wiem od czego zacząć.
A i pytanko jak i gdzie dowiedzieć się co mogę na tej działce w przyszłości wybudować.
Z góry dzięki bo jestem pusty, zero wiedzy na ten temat.
Link do komentarza
Po pierwsze: jeśli media są - to muszą być na to dokumenty
Tak więc pytaj właściciela o te dokumenty, np. umowę o dostawę danego medium.
Jeśli sprzedający mówi, że nia ma to ściemnia lub ma na myśli że woda i gaz są w pobliżu działki.
W takim przypadku musisz je sobie sam podłaczyć a to oczywiście kosztuje.

Jeśli nie chcesz rozmawiać z gościem to zadzwoń do lokalnej gazowni i zakładu komunalnego i zapytaj się, czy media są podłaczone. Nie powinno być problemu z uzyskaniem takiej informacji tylko musisz mieć namiar na działkę, adres lub jej numer.
Link do komentarza
groomek masz rację byłem dzisiaj w urzędach no i dowiedziałem się a dokładnie geodeta wyczytał z map że jest kanaliza, woda, prąd ale gaz to jest w pobliżu czyli jakieś 40m od działki no i trzeba czekać minimum 6 miesięcy na wykonanie przyłącza na szczęście nie spieszy mi się z budową to poczekam. Się człowiek uczy na błędach. Teraz muszę ustalić ile takie przyłącze będzie mnie kosztować.

A MOŻE KTOŚ WIE JAKI JEST KOSZT PODŁĄCZENIA GAZU Z ULICY PRZED DOMEM DO SKRZYNKI CZYLI JAKIEŚ 2 M.
Link do komentarza
co do kosztów podłaczenia gazu.
W moim przypadku koszt podłaczenia do gazu był najniższy ze wszystkich mediów
Dogadałem się z gazownią i 2 sąsiadami i zrobiliśmy wspólny projekt i to bardzo obniżyło koszty
zapłaciliśmy po 1200 zł od działki czyli w całości 3600 zł.
Także zorientuj się czy któryś z Twoich sąsiadów nie byłby zainteresowany, to na pewno obniży ci koszty.
W tej opłacie mam doprowadzenie rury i postawienie "skrzynki" na działce. Tak więc potem już tylko podłączenie od "skrzynki" do domu.
Aha dodam jeszcze, że moja działka jest w gminie Tarczyn, powiat Piaseczno, woj mazowieckie.
Link do komentarza
Na szczęście już bardzo miły kierownik z gazowni zrobił mi ksero najnowszych map na których okazało się że mam gazociąg w chodniku przed działką i kumpla z boku tak że myślę, że z gazem będzie spoko.

Co do planu zagospodarowania przestrzennego to go nie ma jest jakieś studium z 1998 roku (nie ważne) jest plan nowego studium ale w tym miesącu będzie nad nim jakaś debata publiczna czy coś takiego. Na starym moja działka to MN a na nowem MS mówił mi naczelnik, że dla mnie lepiej bo można budynek nawet postawić i cena działki wzrośnie lecz jak na chwilę obecną mam zgryza z kredytem bo na warunki zabudowy czeka się u mnie 3 miechy a bank chce potwierdzenie, że to działka budowlana a nie rolna chore skoro miasto sprzedawało te działki po cenach rynkowych jako budowlane a teraz nie chcą napisać tego na piśmie. A bank nie będzie czekał 3 miechy aż uzyskam warunki zabudowy. No zobaczymy co będzie dalej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

groomek masz rację byłem dzisiaj w urzędach no i dowiedziałem się a dokładnie geodeta wyczytał z map że jest kanaliza, woda, prąd ale gaz to jest w pobliżu czyli jakieś 40m od działki no i trzeba czekać minimum 6 miesięcy na wykonanie przyłącza na szczęście nie spieszy mi się z budową to poczekam. Się człowiek uczy na błędach. Teraz muszę ustalić ile takie przyłącze będzie mnie kosztować.

A MOŻE KTOŚ WIE JAKI JEST KOSZT PODŁĄCZENIA GAZU Z ULICY PRZED DOMEM DO SKRZYNKI CZYLI JAKIEŚ 2 M.



Właśnie sama jestem zainteresowana ile takie podłączenie kosztuje???
Tylko nigdzie nie mogę znaleźć icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...