Skocz do zawartości

Historia edycji

PeZet

PeZet

2 godziny temu, leszcz1 napisał:

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm. Na nowej wydłużonej części postawić ścianę z suprexu, zamontować nadproże i obsadzić okno 2,50 x 140. W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

(...)

Pytanie moje jest z czego najprościej wykonać to przedłużenie? belki stalowe, ile i jakie? Szalunek i  beton zbrojony? jaki wymiar? i zbrojenie. Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? (...)

Powiem ja tobie, że budzisz mój podziw rozmachem i bezkompromisowością . :D Najprościej zrobić to z drewna. Najtaniej - z desek albo ze stempli ciętych wzdłuż na pół, albo z gotowych półwałków - tylko że taki wygląd musi spotkać swego amatora, a... nie każda potwora znajdzie swego amatora... ;) Podłogę też możesz zrobić z drewna - w tej dobudowywanej części. W pokoju będziesz miał wówczas stopień niewysoki, za to będzie on efektownie oddzielał część nową, nasłonecznioną od starej. Tak się robi, to znany chwyt w architekturze, pozwalający wydzielić w jednym obszarze dwie funkcjonalności. To działa, a linia nie musi biec prostopadle do ścian. Korzyść dodatkowa z zastosowania konstrukcji z drewna jest taka, że w konstrukcji drewnianej łatwiej jest osadzić okno. 

 

Pamiętaj o ociepleniu ściany zewnętrznej! Bez względu na wybór technologii, musisz tę ścianę ocieplić, otynkować, pomalować. Może więc najprościej - tak na gorąco sobie myślę - najprościej będzie postawić tę ścianę w technologii kanadyjskiej - wówczas nie będziesz musiał martwić się jak ustawić od zewnątrz rusztowania, ani wychylać się, czy podwieszać (choć podwieszenie się - w kontekście tego przedsięwzięcia - tak całkiem pozbawione sensu nie jest). Technologia kanadyjska pozwoli zarówno postawić ścianę, jak i wykonać ocieplenie bez konieczności wychylania się poza obrys konstrukcji... To bezpieczniejsze niż rusztowania... no, może pomijając te pół metra poszerzanego balkonu, ale to jakoś da się ogarnąć.

Konkludując, trzymam kciuki i... krzyżyk na drogę!

Pozdrowienia,

PeZet

PeZet

PeZet

2 godziny temu, leszcz1 napisał:

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm. Na nowej wydłużonej części postawić ścianę z suprexu, zamontować nadproże i obsadzić okno 2,50 x 140. W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

(...)

Pytanie moje jest z czego najprościej wykonać to przedłużenie? belki stalowe, ile i jakie? Szalunek i  beton zbrojony? jaki wymiar? i zbrojenie. Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? (...)

Powiem ja tobie, że budzisz mój podziw rozmachem i bezkompromisowością . :D Najprościej zrobić to z drewna. Najtaniej - z desek albo ze stempli ciętych wzdłuż na pół, albo z gotowych półwałków - tylko że taki wygląd musi spotkać swego amatora, a... nie każda potwora znajdzie swego amatora... ;) Podłogę też możesz zrobić z drewna - w tej dobudowywanej części. W pokoju będziesz miał wówczas stopień niewysoki, za to będzie on efektownie oddzielał część nową, nasłonecznioną od starej. Tak się robi, to znany chwyt w architekturze, pozwalający wydzielić w jednym obszarze dwie funkcjonalności. To działa, a linia nie musi biec prostopadle do ścian. Korzyść dodatkowa z zastosowania konstrukcji z drewna jest taka, że w konstrukcji drewnianej łatwiej jest osadzić okno. 

 

Pamiętaj o ociepleniu ściany zewnętrznej! Bez względu na wybór technologii, musisz tę ścianę ocieplić, otynkować, pomalować. Może więc najprościej - tak na gorąco sobie myślę - najprościej będzie postawić tę ścianę w technologii kanadyjskiej - wówczas nie będziesz musiał martwić się jak ustawić od zewnątrz rusztowania, ani wychylać się, czy podwieszać (choć podwieszenie się - w kontekście tego przedsięwzięcia - tak całkiem pozbawione sensu nie jest). Technologia kanadyjska pozwoli zarówno postawić ścianę, jak i wykonać ocieplenie bez konieczności wychylania się poza obrys konstrukcji... To bezpieczniejsze niż rusztowania, czy podwieszanie się... no, może pomijając te pół metra poszerzanego balkonu, ale to jakoś da się ogarnąć.

Konkludując, trzymam kciuki i... krzyżyk na drogę!

Pozdrowienia,

PeZet

PeZet

PeZet

1 godzinę temu, leszcz1 napisał:

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm. Na nowej wydłużonej części postawić ścianę z suprexu, zamontować nadproże i obsadzić okno 2,50 x 140. W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

(...)

Pytanie moje jest z czego najprościej wykonać to przedłużenie? belki stalowe, ile i jakie? Szalunek i  beton zbrojony? jaki wymiar? i zbrojenie. Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? (...)

Powiem ja tobie, że budzisz mój podziw rozmachem i bezkompromisowością . :D Najprościej zrobić to z drewna. Najtaniej - z desek albo ze stempli cięych wzdłuż na pół, albo z gotowych półwałków - tylko że taki wygląd musi spotkać swego amatora, a nie każda potwora znajdzie swego amatora... ;) Podłogę też możesz zrobić z drewna - w tej dobudowywanej części. W pokoju będziesz miał stopień niewysoki, za to będzie on efektownie oddzielał część nową, nasłonecznioną od starej. Tak się robi, to znany chwyt w architekturze pozwalający wydzielić w jednym obszarze dwie funkcjonalności. To działa, a linia nie musi biec prostopadle do ścian. Korzyść dodatkowa z zastosowania konstrukcji z drewna jest taka, że w konstrukcji drewnianej łątwiej osadzić okno. 

Pamiętaj o ociepleniu zewnętrznej ściany zewnętrznej! Bez względu na technologię musisz ścianę ocieplić. Może więc najprościej - tak na gorąco sobie myślę - najprościej będzie postawić tę ścianę w technologii kanadyjskiej - wówczas nie będziesz musiał martwić się jak ustawić od zewnątrz rusztowania, żeby ocieplić ścianę i otynkować, ani wychylać się, czy podwieszać (choć podwieszenie się, w kontekście tego przedsięwzięcia, takie całkiem pozbawione sensu nie jest). Technologia kanadyjska pozwoli i postawić ścianę, i wykonać ocieplenie, nie wychylając się poza obrys konstrukcji... no, może pomijając te pół metra poszerzanego balkonu, ale to jakoś da się ogarnąć.

Konkludując, trzymam kciuki i... krzyżyk na drogę!

Pozdrowienia,

PeZet

×
×
  • Utwórz nowe...