Skocz do zawartości

Historia edycji

tomraider

tomraider

2 godziny temu, Jani_63 napisał:

A ta wiedza tajemna to do czego niby potrzebna???

Bo coś nie za bardzo chce mi się wierzyć że w swoich obliczeniach uwzględniałeś wszystkie zmienne wynikające ze zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza.

A przecież rozbieżności w masie powietrza w warunkach brzegowych w jakich pracuje wentylacja to około 20%.., a to nie w kij dmuchał. :hahaha2:

Nota bene nie spotkałem się jeszcze z kartą techniczną EBM która podaje wydajność wentyla z uwzględnieniem masy przetaczanego powietrza.

Ale co ja tam wiem.

Gwarantuję ci że koledzy w EBM wiedzą ile waży m3 powietrza a Ty chyba nie.

PS.

Jestem wstanie dożywotnio ufundować Ci zestaw profesjonalnych stoperów dla całej rodziny jeśli uda Ci się wykonać eksperyment ze skutkiem końcowym o którym napisałeś.

Rezygnuję z Twojej darowizny, pieniądze wydaj na dobry browar, włącz sobie dobrą muże i wyluzuj Kolego.
Bo według mnie to przykład kompletnie nietrafiony, ale za to dowodzący przez Ciebie wysokiego mniemania o sobie.

Przykład świadczy o moim mniemaniu? co Ty piszesz? szaleju się najadłeś? 

I to jest clou.

Mój wykładowca z czasów studiów używał także zwrotu par excellence, nie żałuj sobie , też tak pisz.
Adam polecił Ci te wentylatory (dany model) do wykonania konkretnego zadania w Twoim domu. Twoim domu.

Ty wyszedłeś z założenia że dla @marcinx00 będą one równie dobrze się sprawdzały jak u Ciebie. Nie twierdzę że tak nie będzie, ale samo skupienie się na danym modelu wentyla nie załatwia sprawy całej wentylacji.
EBM produkuje różne wiatraki i może zanim zaczniesz konkretnie doradzać warto się skupić najpierw na oczekiwaniach inwestora i dopiero później mówić autorytatywnie jaki model powinien u siebie zastosować.

Odnoszę wrażenie ,po czytaniu postów  w tym temacie, że budowa wentylacji w domku jednorodzinnym jest przynajmniej dla niektórych tak skomplikowana ja budowa promu kosmicznego. Dlatego i pod wpływem takich przekazów część naiwnych inwestorów porzuca pomysł by zbudować coś swojego i kupuje za grubą kasę gotowe urządzenia najczęściej już z rekuparatorem. Skoro obliczenia są skomplikowane ,wykonanie instalacji wymaga tajemnej niemal wiedzy to po co ryzykować, trzeba wywalić kasę i powinno być dobrze. Kłopot w tym że w realu jest tak sobie ,użytkownicy skarżą się na małą wydajność i sprawność , na zamarzające rekuparatory, temat równoważenia ciśnień jest w ogóle lub słabo nierozpoznany choć jego konsekwencje i wynikające z nich problemy szeroko opisywane.Pewne jest to że wydadzą sporą kasę . Jak który tak jak marcin prosi o porady to prędzej go wyśmieją niż realnie coś pomogą. Jak zwykle najwięcej do napisania mają ci którzy nigdy nic nie zbudowali , czy choćby widzieli, żadnej instalacji, nie mają cennego doświadczenia o którym  mogliby napisać takim jak marcin. Ja jestem niewierny Tomasz. To że Adam mi polecił konkretny model wentylatora nie oznaczała że zaraz go kupiłem. dużo czytałem i dzwoniłem do doradców technicznych EBM i to również oni mnie przekonali czy potwierdzili konkretny wybór. Marcin nie buduje wieżowca dla 50 rodzin tylko dom średniej wielkości taki jak ja . Nie ma powodów żeby coś działało u mnie a u niego nie.  Jak nie wierzysz to zadzwoń do EBM w warszawie i popytaj, zdobędziesz wiedzę i przestaniesz się domyślać tylko będziesz naprawdę wiedział. Wentylator ma naprawdę dużą pracę do wykonania, musi być duży i mieć wielkie łopaty, wentylator o średnicy 100mm też da radę ale będzie musiał mieć większe obroty a co za tym idzie będzie głośniejszy , wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie. Na koniec napisałeś o oczekiwaniach inwestora. Czy czytasz to co sam piszesz? jakie oczekiwania może mieć inwestor który jeszcze miesiąc temu myślał że wystarczy wentylacja grawitacyjna, który mieszka w domu z wentylacją grawitacyjną? Przecież dopiero jak ją zbuduje i pomieszka to będzie wstanie ocenić jak działa , co w tym działaniu mu pasuje a co by chciał polepszyć i dopiero wtedy będzie miał jakiekolwiek oczekiwania , spełnione lub nie.

Tomraider.

tomraider

tomraider

1 godzinę temu, Jani_63 napisał:

A ta wiedza tajemna to do czego niby potrzebna???

Bo coś nie za bardzo chce mi się wierzyć że w swoich obliczeniach uwzględniałeś wszystkie zmienne wynikające ze zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza.

A przecież rozbieżności w masie powietrza w warunkach brzegowych w jakich pracuje wentylacja to około 20%.., a to nie w kij dmuchał. :hahaha2:

Nota bene nie spotkałem się jeszcze z kartą techniczną EBM która podaje wydajność wentyla z uwzględnieniem masy przetaczanego powietrza.

Ale co ja tam wiem.

 

PS.

Jestem wstanie dożywotnio ufundować Ci zestaw profesjonalnych stoperów dla całej rodziny jeśli uda Ci się wykonać eksperyment ze skutkiem końcowym o którym napisałeś.
Bo według mnie to przykład kompletnie nietrafiony, ale za to dowodzący przez Ciebie wysokiego mniemania o sobie.

 

I to jest clou.
Adam polecił Ci te wentylatory (dany model) do wykonania konkretnego zadania w Twoim domu. Twoim domu.

Ty wyszedłeś z założenia że dla @marcinx00 będą one równie dobrze się sprawdzały jak u Ciebie. Nie twierdzę że tak nie będzie, ale samo skupienie się na danym modelu wentyla nie załatwia sprawy całej wentylacji.
EBM produkuje różne wiatraki i może zanim zaczniesz konkretnie doradzać warto się skupić najpierw na oczekiwaniach inwestora i dopiero później mówić autorytatywnie jaki model powinien u siebie zastosować.

Odnoszę wrażenie ,po czytaniu postów  w tym temacie, że budowa wentylacji w domku jednorodzinnym jest przynajmniej dla niektórych tak skomplikowana ja budowa promu kosmicznego. Dlatego i pod wpływem takich przekazów część naiwnych inwestorów porzuca pomysł by zbudować coś swojego i kupuje za grubą kasę gotowe urządzenia najczęściej już z rekuparatorem. Skoro obliczenia są skomplikowane ,wykonanie instalacji wymaga tajemnej niemal wiedzy to po co ryzykować, trzeba wywalić kasę i powinno być dobrze. Kłopot w tym że w realu jest tak sobie ,użytkownicy skarżą się na małą wydajność i sprawność , na zamarzające rekuparatory, temat równoważenia ciśnień jest w ogóle lub słabo nierozpoznany choć jego konsekwencje i wynikające z nich problemy szeroko opisywane.Pewne jest to że wydadzą sporą kasę . Jak który tak jak marcin prosi o porady to prędzej go wyśmieją niż realnie coś pomogą. Jak zwykle najwięcej do napisania mają ci którzy nigdy nic nie zbudowali , czy choćby widzieli, żadnej instalacji, nie mają cennego doświadczenia o którym  mogliby napisać takim jak marcin. Ja jestem niewierny Tomasz. To że Adam mi polecił konkretny model wentylatora nie oznaczała że zaraz go kupiłem. dużo czytałem i dzwoniłem do doradców technicznych EBM i to również oni mnie przekonali czy potwierdzili konkretny wybór. Marcin nie buduje wieżowca dla 50 rodzin tylko dom średniej wielkości taki jak ja . Nie ma powodów żeby coś działało u mnie a u niego nie.  Jak nie wierzysz to zadzwoń do EBM w warszawie i popytaj, zdobędziesz wiedzę i przestaniesz się domyślać tylko będziesz naprawdę wiedział. Wentylator ma naprawdę dużą pracę do wykonania, musi być duży i mieć wielkie łopaty, wentylator o średnicy 100mm też da radę ale będzie musiał mieć większe obroty a co za tym idzie będzie głośniejszy , wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie. Na koniec napisałeś o oczekiwaniach inwestora. Czy czytasz to co sam piszesz? jakie oczekiwania może mieć inwestor który jeszcze miesiąc temu myślał że wystarczy wentylacja grawitacyjna, który mieszka w domu z wentylacją grawitacyjną? Przecież dopiero jak ją zbuduje i pomieszka to będzie wstanie ocenić jak działa , co w tym działaniu mu pasuje a co by chciał polepszyć. 

tomraider

tomraider

1 godzinę temu, Jani_63 napisał:

A ta wiedza tajemna to do czego niby potrzebna???

Bo coś nie za bardzo chce mi się wierzyć że w swoich obliczeniach uwzględniałeś wszystkie zmienne wynikające ze zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza.

A przecież rozbieżności w masie powietrza w warunkach brzegowych w jakich pracuje wentylacja to około 20%.., a to nie w kij dmuchał. :hahaha2:

Nota bene nie spotkałem się jeszcze z kartą techniczną EBM która podaje wydajność wentyla z uwzględnieniem masy przetaczanego powietrza.

Ale co ja tam wiem.

 

PS.

Jestem wstanie dożywotnio ufundować Ci zestaw profesjonalnych stoperów dla całej rodziny jeśli uda Ci się wykonać eksperyment ze skutkiem końcowym o którym napisałeś.
Bo według mnie to przykład kompletnie nietrafiony, ale za to dowodzący przez Ciebie wysokiego mniemania o sobie.

 

I to jest clou.
Adam polecił Ci te wentylatory (dany model) do wykonania konkretnego zadania w Twoim domu. Twoim domu.

Ty wyszedłeś z założenia że dla @marcinx00 będą one równie dobrze się sprawdzały jak u Ciebie. Nie twierdzę że tak nie będzie, ale samo skupienie się na danym modelu wentyla nie załatwia sprawy całej wentylacji.
EBM produkuje różne wiatraki i może zanim zaczniesz konkretnie doradzać warto się skupić najpierw na oczekiwaniach inwestora i dopiero później mówić autorytatywnie jaki model powinien u siebie zastosować.

Odnoszę wrażenie ,po czytaniu postów  w tym temacie, że budowa wentylacji w domku jednorodzinnym jest przynajmniej dla niektórych tak skomplikowana ja budowa promu kosmicznego. Dlatego i pod wpływem takich przekazów część naiwnych inwestorów porzuca pomysł by zbudować coś swojego i kupuje za grubą kasę gotowe urządzenia najczęściej już z rekuparatorem. Skoro obliczenia są skomplikowane ,wykonanie instalacji wymaga tajemnej niemal wiedzy to po co ryzykować, trzeba wywalić kasę i powinno być dobrze. Kłopot w tym że w realu jest tak sobie ,użytkownicy skarżą się na małą wydajność i sprawność , na zamarzające rekuparatory, temat równoi

ważenia ciśnień jest w ogóle nierozpoznany.Pewne jest to że wydadzą sporą kasę . Jak który tak jak marcin prosi o porady to prędzej go wyśmieją niż realnie coś pomogą. Jak zwykle najwięcej do napisania mają ci którzy nigdy nic nie zbudowali , czy choćby widzieli, żadnej instalacji, nie mają cennego doświadczenia o którym  mogliby napisać takim jak marcin. Ja jestem niewierny Tomasz. To że Adam mi polecił konkretny model wentylatora nie oznaczała że zaraz go kupiłem. dużo czytałem i dzwoniłem do doradców technicznych EBM i to również oni mnie przekonali czy potwierdzili konkretny wybór. Marcin nie buduje wieżowca dla 50 rodzin tylko dom średniej wielkości taki jak ja . Nie ma powodów żeby coś działało u mnie a u niego nie.  Jak nie wierzysz to zadzwoń do EBM w warszawie i popytaj, zdobędziesz wiedzę i przestaniesz się domyślać tylko będziesz naprawdę wiedział. Wentylator ma naprawdę dużą pracę do wykonania, musi być duży i mieć wielkie łopaty, wentylator o średnicy 100mm też da radę ale będzie musiał mieć większe obroty a co za tym idzie będzie głośniejszy , wentylator musi być DC bo AC nie da się dobrze i tanio regulować , jak ktoś raz w życiu to spróbował to świetnie to rozumie. Na koniec napisałeś o oczekiwaniach inwestora. Czy czytasz to co sam piszesz? jakie oczekiwania może mieć inwestor który jeszcze miesiąc temu myślał że wystarczy wentylacja grawitacyjna, który mieszka w domu z wentylacją grawitacyjną? Przecież dopiero jak ją zbuduje i pomieszka to będzie wstanie ocenić jak działa , co w tym działaniu mu pasuje a co by chciał polepszyć. 

×
×
  • Utwórz nowe...