Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Roobertt

Na ścianie gdzie znajduje się komin wychodzi mi plama!

Recommended Posts

Witam kupiłem starszy dom w którym kiedyś były piece kaflowe poprzedni właściciel zostawił jeden główny komin resztę od góry zamurował .Ja musiałem zrobić remont dachu i te zamknięte kominy obniżyłem pod dach,ale je od góry nie zamurowałem .Przed remontem  koło jednego komina ciekło. Teraz mam problem po roku na ścianie gdzie znajduje się ten komin wychodzi mi plama dosyć duża No i teraz mam pytanie bo chciałem ten komin wyciągnąć nad dach i wprowadzić do niego dwa plastykowe rury żeby zrobić wentylacje rury bym ocieplił watą ,ale boje się że te plamy po remoncie znowu się pojawią .Czy mam ten komin zamurować od góry pod dachem I jeszcze jedno czy jak bym zrobił wentylacje to czy muszę np; zrobić w oknie taki specjalny nawiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jedynie przypuszczać, że w wyniku zalania komin nasiąknął w środku wodą, która z czasem przeniknęła przez jego ścianki i przy okazji rozpuszczając stare osady. Przydałby się wgląd kamery do środka, a działając "w ciemno" można spróbować przebić ściankę kanału w najniższym miejscu i grawitacyjnie bądź przy użyciu nawiewu osuszyć kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie jestem specjalistą, ale uważam,że zainstalowanie kompletnego ogrzewania z podłogówką nie ma większego sensu, bo będzie to droga inwestycja, a nie wiadomo kiedy przejdzie Wam chęć spotykania się w takiej grupie i być może po pięciu, czy dziesięciu spotkaniach pomieszczenie  będzie bezużyteczne. Nie jest to przypuszczenie bezpodstawne, bo życie trochę znam... Żeby dużo nie inwestować, myślę, że grzać należałoby elektrycznie, jakimiś nadmuchami - dość szybko podniesie się wstępnie temperatura - potem podtrzymywać temperaturę grzejnikami podczerwonymi, żeby było cicho i ciepło. Bardzo, ale to bardzo ważną sprawą jest wydajna wentylacja, bo nie chce mi się wierzyć, że na każdego papierosa będziesz wychodził na dwór.   A może lepiej obejrzeć się dookoła, może tuż obok jest jakiś klub i tę kasę, którą wydałbyś na remont - a będzie to ładnych parę tysięcy - tam wydać  
  • Takie systemy ostatnio pojawiły się w Castorami albo w Leroyu. Jest tam sama góra, bez dolnego prowadzenia czyli dla mnie lipa, bo przy tym rodzaju systemu na górze, skrzydło dołem będzie wesoło łopotać po ścianie. To system drzwi przesuwno - łomotnych.
   Nie myślałeś nad droższymi systemami z Leona czy Eclisse? Tego używają największe firmy typu Erkado, Invado czy Porta. Znacznie mniej z tym problemu jest.   Ten system co pokazujesz jest bardzo prosty ale ostatni stał się modny i każdy lepi coś takiego w małych firmach i każdy z tych systemów może być trochę różny. Prowadzenie samą górą bez dołu, z dodatkowym dolnym prowadzenie jak Ci wcześniej pokazywali. Możesz mieć też różne odległości od ściany i tu pytanie czy chcesz montować do ściany czy chcesz dawać jakąś dechę jako dystans. 
   Pytanie kolejne co z ościeżnicą tunelową? Robisz same tynki na ścianach, czy otwór wykładasz deską? Jeśli tak to dobrze byłoby abyś zamknął otwór na zewnątrz, czyli znowu skrzydło odsuwa się od ściany kolejne 1-2cm.
  • A w jakim stanie jest to pokrycie?
  • No więc chciałbym od Was porad jak sie zabrać za ogrzewanie tego pomieszczenia...czy montować kurtyne/nagrzewnice czy kaloryfer z podlogowka? Nie znam się na tym dlatego Was pytam.
  • I tyle w temacie... Imprę można zrobić i w stodole, i pod stodołą przy ognisku, ale jak planujesz robić to okresowo i dość często i jeszcze w dobrych warunkach - prawie jak w klubie - to trzeba zrobić PRAWIE KLUB!!!
 • Popularne tematy

×