Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

MrTomo

MrTomo

Nie będę specjalnie kupował siatki...
Czy gdybym dał same listwy dystansowe 3cm grubości od strony płyt co ile musiałyby być przykręcone?

Ew. jak Animus pisał dać drut ocynkowany?

dopsałem

Wtedy np. dałbym jedną listewkę środkiem i rozciągnął drut 1,2mm ocynk?

Przymocowałbym do krokwi a środkiem do listwy

Przypomnę u mnie płyty są na łatach. Pomiędzy łatami a krokwią jest kontrłata 2cm.
Łącznie z krokwią i kontrłatą mam około 16-17cm miejsca (krokwie między 14-15cm grube)

Kupiłem wełnę w rolce 150mm. Jeśli odejdę na 3cm zostanie mi około 13-14cm na wełnę.
Nabijać jakąś listwę 20mm na krokwie czy zrobić mniejszą szczelinę - 2cm ??

Długość krokwi 6m, długość ocieplenia na 1,65m

MrTomo

MrTomo

Nie będę specjalnie kupował siatki...
Czy gdybym dał same listwy dystansowe 3cm grubości od strony płyt co ile musiałyby być przykręcone?

Ew. jak Animus pisał dać drut ocynkowany?

Przypomnę u mnie płyty są na łatach. Pomiędzy łatami a krokwią jest kontrłata 2cm.
Łącznie z krokwią i kontrłatą mam około 16-17cm miejsca (krokwie między 14-15cm grube)

Kupiłem wełnę w rolce 150mm. Jeśli odejdę na 3cm zostanie mi około 13-14cm na wełnę.
Nabijać jakąś listwę 20mm na krokwie czy zrobić mniejszą szczelinę - 2cm ??

Długość krokwi 6m, długość ocieplenia na 1,65m

Wtedy np. dałbym jedną listewkę środkiem i rozciągnął drut 1,2mm ocynk?

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To już Ty decydujesz, ale myślę, że rozbudowa byłaby przydatna.
    • Promieniowanie podczerwone, to po prostu ciepło, które rozchodzi się na trzema drogami. Poprzez promieniowanie, konwekcję  i kondukcję (przewodnictwo) w materiałach stałych.  Podczerwień stosowana jest w medycynie, a w szególności u fizjoterapeutów. Także w inkubatorach dla wcześniaków, w hodowli dla piskląt, warchlaków itp.  Falą elektromagnetyczną jest też światło widzialne, jak i fale radiowe. Wszystko zależy od natężenia i mocy źródła promieniowania.   Koszt instalacji jest niższy od klasycznej podłogówki wodnej. Różnica wynosi kilka tysięcy w zależności od rodzaju systemu grzewczego i zastosowanej izolacji.   Koszt eksploatacji jest niższy z uwagi na niższą temperaturę emisji oraz bezpośrednią kontrolę temperatury. Klasyczna podłogówka musi pracować w temperaturze minimum 28°C. Ogrzewanie na podczerwień ma temperaturę emisji ok. 20 do 23°C. To przekłada się też na niższe zużycie energii.   PC jest tańsza w eksploatacji, ale droższa w instalacji, serwisie oraz konieczności wymiany po kilkunastu latach pracy. To też są koszty ogrzewania! I to nie małe. Praktycznie koszt takiego systemu nigdy się nie amortyzuje. Ogrzewanie na podczerwień jest systemem o trwałości do 50 lat. Nie wymaga serwisowania ani modernizacji. Energię do zasilania można produkować samemu. Komfort termiczny jest nieporównywalny z żadnym innym systemem grzewczym .   Materiał ścian nie jest jakimś wyznacznikiem dla systemu grzewczego. Ważna jest izolacja. Ponieważ system uzupełnia jedynie straty cieplne budynku, to nawet w domu szkieletowym zdaje doskonale egzamin. Właśnie w budynkach szkieletowych ma rację bytu rekuperacja, bo im mniej energii może zmagazynować budynek, to więcej jest jej w powietrzu.
    • Gość Maria
      Mieszkam na znacznym wzniesieniu, naprzeciwko kamieniołomu w którym odbywają się detonacje kruszące kamień. Bywało że mniejsze kamyczki trafiały na moje podwórko. Wstrząsy spowodowane detonacjami powodowały pęknięcia ścian w moim domu. Ratowałam taśmami, lecz po każdym następnym odstrzale, szczeliny się powiększają bądź tworzą się w innych miejscach. Nie wiem do kogo się zwrócić ? czy do Urzędu Gminy gdzie reguluję podatki a skąd nie mogę się doczekać odpowiedzi na propozycję delegowania komisji, czy bezpośrednio do jakiegoś rzeczoznawcy ? Przyznam że mam obawy czy dalsza działalność kamieniołomu nie doprowadzi do tragedii, nie mam też wielkich środków na rzeczoznawcę budowlanego. Jak uzyskać odszkodowanie, dzięki któremu mogła bym zatrudnić fachowca znającego zapobiegawczą technikę budowlaną pękania ścian działowych i sufitu.
    • Pojawienie się pęknięć na ścianach czy stropie budzi zaniepokojenie właścicieli i użytkowników budynków. Najczęściej pęknięcia nie są groźnie, jednak wymagają obserwacji zwłaszcza, gdy nie można jednoznacznie ustalić przyczyny ich powstania. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/22981-kiedy-rysy-i-pekniecia-na-scianach-sa-grozne
    • Nie uczą. Na pewno nie jest to popularne. To fakt.   A czy tego rodzaju ogrzewanie nie wpływa na zdrowie ludzi? To promieniowanie to przecież fale elektromagnetyczne? Jaki jest koszt instalacji w porównaniu do tradycyjnej podłogówki? Jaki jest koszt eksploatacji w porównaniu do np. do podłogówki + PC? Mniej więcej, procentowo. Pewnie ma też znaczenie z czego postawione są ściany?   Co jeśli jest to szkieletor?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...