Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

I co w tym za prawidłowość twojej przeróbki? Wstaw duży garnek z wodą (wymiennik) na duży palnik a wstaw ten sam z taką samą ilością wody na mały palnik, który szybciej zagrzeje wodę?

Ilość zagrzanej wódy w jednostka czasu, określa moc palnika.:hahaha2:

51 minut temu, mhtyl napisał:

Praw fizyki nie oszukasz, jeżeli mam do ogrzania p.u. 200 m2 i jest do tego przewidziany kocioł o mocy 20 kW to jakim cudem ogrzeję tą powierzchnie kotłem o mocy 10 kW? oczywiście ogrzeje ale kocioł 10 kW wrąbie więcej paliwa niż ten 20 kW,  wiem coś na ten temat z własnego doświadczenia, więc nikt nie wmówi mi ze dokonał cudownej przeróbki.

Zapomniałeś o tym, że wymiennik się nie zmniejszył, tylko palenisko. :icon_idea:

A badałeś w obu kotłach, temperaturę spalin na wyjściu do komina, to co już wyrzucasz, oddajesz na zewnątrz.:icon_mrgreen:

animus

animus

43 minuty temu, mhtyl napisał:

I co w tym za prawidłowość twojej przeróbki? Wstaw duży garnek z wodą (wymiennik) na duży palnik a wstaw ten sam z taką samą ilością wody na mały palnik, który szybciej zagrzeje wodę?

Ilość zagrzanej wódy w jednostka czasu, określa moc palnika.:hahaha2:

29 minut temu, mhtyl napisał:

Praw fizyki nie oszukasz, jeżeli mam do ogrzania p.u. 200 m2 i jest do tego przewidziany kocioł o mocy 20 kW to jakim cudem ogrzeję tą powierzchnie kotłem o mocy 10 kW? oczywiście ogrzeje ale kocioł 10 kW wrąbie więcej paliwa niż ten 20 kW,  wiem coś na ten temat z własnego doświadczenia, więc nikt nie wmówi mi ze dokonał cudownej przeróbki.

Zapomniałeś o tym, że wymiennik się nie zmniejszył, tylko palenisko. :icon_idea:

A badałeś w obu kotłach, temperaturę spalin na wyjściu do komina, to co już wyrzucasz oddajesz na zewnątrz.:icon_mrgreen:

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...