Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
_Michał_

Czy dawać na podłogę wykładzinę/dywan

Recommended Posts

Witam. Remontuję sobie nieduży pokój. Cały pokój będzie pomalowany prawdopodobnie na szaro a skosy i wokół okna dachowego na biało. I mam na podłodze panele, nie są zniszczone tylko na środku przez całą szerokość jest niewielka szpara. I nie wiem czy w takiej sytuacji dać jakiś mały dywanik czy poprostu do koloru ścian kupić szarą wykładzinę na całą podłogę żeby zakryć ten mankament. I nie, nie będę wymieniał paneli ;)

Zobacz, czy przypadkiem ta szara wykładzina na całą podłogę nie będzie kosztować więcej, niż nowe panele razem z kosztami ułożenia - jeśli sam nie potrafisz wymienić paneli... Jak nie będziesz zasadniczo i radykalnie zmieniał koloru paneli, to nawet stare listwy przypodłogowe wykorzystasz.

A skąd ta szpara na środku pokoju - ciężkie szafy/tapczany stoją pod ścianami i podłoga nie "pływa"?

Kwestia jest złożona bo z jednej strony dywan to siedlisko kurzu, natomiast z drugiej dzięki niemu wnętrze i pokój zyskuje na przytulności i często jest on również bardzo fajną ozdobą, dekoracją. W dużej mierze to kwestia naszego gustu.

Wiele zależy od aranżacji pomieszczenia - jeśli będzie w nim dużo sprzętów/mebli to pewnie w znacznej mierze przysłonią szczelinę, i może wystarczy dywanik, który ją ostatecznie zamaskuje. Pod względem wizualnym/  kolorystycznym, na pewno da się dobrać taki, który będzie pasował do koloru ścian i całego wystroju. 

W pokojach (szczególnie sypialniach, pokojach dzieci) dobrze sprawdzają się wykładziny dywanowe – miękkie, ciepłe, tłumiące dźwięki. Jeśli jednak w domu mieszkają zwierzęta, warto zastanowić się nad jej zakupem, ponieważ trudno będzie utrzymać ją w czystości. Rozwiązanie to z pewnością nie sprawdzi się też w pomieszczeniach, w których łatwo się brudzi bądź panuje wilgoć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• 30 tys. za ciepłą wodę. Atrakcyjne - rzeczywiście. Teraz ciepła woda mnie kosztuje jakieś 16oo - 1800 zł na rok (na gaz - kocioł gazowy jednofunkc. do CO + zbiornik 120l). Przekonaj mnie, że PC jest bardziej ekonomiczna! 
    • Nieruchomości w tej chwili lepiej trzymają wartość niż lokata bankowa. Możesz zrobić sondaż i wystawic działke na sprzedaż zobaczysz jaki bedzie odzew. W negocjacjach zawsze wygrywa ten kto ma mniej do stracenia a ty nie masz nic do stracenia. Jezeli ewentualna kwota w znaczącym stopniu przybliży cię do planowanego domu to podejmiesz decyzję i sprzedasz. Jeżeli nie to taka działka nie generuje żadnych kosztów oprócz podatku gruntowego co jest symboliczną kwotą. Wdzierżaw działkę sąsiadowi i podatek będzies zmiał z głowy . To jest bezobsługowa i bezczynszowa nieruchomośc to nie mieszkanie w bloku nie rozumiem w czym masz problem
    • Niestety, nikt Ci na to nie odpowie. Tylko Ty wiesz gdzie to jest i tylko Ty jesteś w stanie zorientować się na miejscu jaki popyt jest na ziemię w tej okolicy. Bo to zależy jaka klasa gleby. Jeśli kiepska, to tylko "przeróbka na działki budowlane może coś dać. Ale bez inwestycji to będzie nadaremne. Jeśli chciałbyś podzielić całość na działki budowlane, to: 1. Winny mieć wielkość 10 - 15 arów co najmniej. Mniejsze są bez sensu daleko od miasta. 2. Musi istnieć do nich droga, żadnej służebności przejazdu! Droga o szerokości minimum 5 metrów. 3. Muszą zostać doprowadzone media, czyli energia, woda, kanaliza, gaz, inne jakie we wsi są. Nikt nie kupi działki, do której sąsiad nie pozwoli przeciągnąć kabla czy rury!   Teraz zastanów się. Jeśli klasa ziemi jest nie niższa niz III, to działek budowlanych z niej nie zrobisz, musisz sprzedać rolną. Jeśli klasa ziemi gorsza - żeby zarobić musisz wcześniej zainwestować. Nie tylko w geodetę.
    • Dzięki, oczywiście cieszę się - lepiej mieć niż nie mieć   Właśnie moim głównym dylematem jest czy nie lepiej byłoby mi to sprzedać. Ja na 99% się tam nie wprowadzę, a trzymać dla ew. przyszłych dzieci (których też z żoną nie planujemy w tej chwili a nawet jeśli będą to nie wiadomo czy za 25-30 lat też będą tam chciały zamieszkać).    Tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy takie działki na wsiach się sprzedają a jeśli tak to za ile. Odkładamy teraz na swój dom więc każda złotówka jest ważna, ale jeśli miałyby to być jakieś śmieszne pieniądze i więcej zabawy niż zysku to sam nie wiem, może lepiej nic z tym na razie nie robić.
    • Witam,   W mojej baterii termostatycznej jest problem z zakamienianiem. Woda jest miejska. Po około 3-4 miesiącach od nowości bateria nie osiągała pełnej temperatury wody. Termostat obniżał temperaturę tak na około 30°C. Czyli chłodną. Przyjechał Pan serwisant i na gwarancji wymienił na nowy termostat. Pocieszył mnie, że owszem, wymieni na gwarancji, bo firma Invena przewidziała takie sytuacje, jest to ukłon w stronę klienta, ale raczej to jest pierwszy i ostatni raz. Pan w sklepie w którym kupiłem baterie doradził mi, żebym moczył raz w miesiącu termostat w occie. Dziś termostat wykręciłem, śladów kamienia nie było widać. Ale zapobiegawczo wrzuciłem do octu na około 10 minut. Śmiszna ogólnie sytuacja, ale pytanie co o tym myślicie?   Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...