Skocz do zawartości

Okna-jakie wybrać?


Recommended Posts

Wydaje mi się, że okna PCV cieszą się większą popularnością. Poszedłbym chyba w tym kierunku. A dodatkowo aluminium wydaje mi się zimne. Mam okna Boch z serii Prime (oczywiście PCV) w wersji 3-szybowej (4/18/4/18/4). Przy wyborze kieruj się bardziej przenikalnością ciepła i wygłuszeniem hałasu niż samą technologią. Parametry są ważniejsze.

Link do komentarza

W przyszłym roku planujemy remont domu i parę okien też będziemy musieli wymienić,więc zaczynam interesować się tym tematem. Aluminium jest materiałem niezwykle podatnym na formowanie,więc można wymyślać różne kształty okien:) nie jest ciężkie i nie ma problemu z utrzymaniem czystości:) Nie orientowałaś się jeszcze w cenach,ale mam na to jeszcze z rok;)

Link do komentarza

Najważniejsze to by patrzeć na parametry okna. Bez tego nie ma co się zastanawiać. Ja mam Okna Boch Ovlo z pakietem 3 szyb o parametrach Uw = 0,71 W/m2K. Pakiet 3 szyb to nie tylko cieplej ale i większa izolacja przed hałasem - czasami warto o tym wiedzieć. Okna są PVC, okucia Winkhaus ActivPilot. Ten model okien ma profile bardziej zaoblone. Fajnie to wygląda.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Pakiet 3 szyb to też większe obciążenie dla ramy, więc trzeba z tym uwazać, bo nie zawsze warto wybierać pakiet z większą ilością szyb. To tez mniejsza ilość światła w domu. Szyby mają parametr Ug, nie Uw. Chyba, że faktycznie chodziło Ci o całość okna. Przy takim układzie zdecydowałbym się najprawdopodobniej jednak na coś bardziej pewnego. Winergetic Premium z pakietem 4Xglass (też 3 szyby) wydaje się być nieco lepszy.

Link do komentarza

Po tych waszych wypowiedziach powstał mi mętlik w głowie. Chyba powinnam się udać do salonu, pooglądać proponowane przez Was modele i doradzić się fachowców. To chyba będzie najlepsze wyjście. Jestem ciekawa co mi doradzą odnośnie okien aluminiowych gdyż bardzo mi się podobają. Moim zdaniem idealnie pasują do nowoczesnej bryły domu.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ja bym stawiała na cieplejsze rozwiązanie. Jednak to bardziej korzystne (mniejsze rachunki za ogrzewanie). A ilość światła przy obecnej modzie na duże okna to nie problem. Oczywiście nie tylko okna są ważne ale i cała rama. Te okna Boch jak widzę to mają ciekawy model o nazwie Prime o Uw na poziomie 0,61W/m2K. To bardzo dobrawartość, stawiająca te okna jako dobre rozwiązanie dla domów energooszczędnych.

Link do komentarza

Szanowna Pani,

Warto porównać parametry okien - zwłaszcza przenikalność cieplną (Uw) oraz przepuszczalność światła (Lt). Dobre wartości tych parametrów gwarantują komfort w użytkowaniu wybranych okien.

Generalnie okna PVC charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi przy stosunkowo niższej cenie niż okna aluminiowe. Wariant energooszczędny okien nazywa się tak nie bez przyczyny - okna energooszczędne pozwalają realnie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w miesiącach zimowych. Jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...