Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Odliczamy do Zlotu Forum, czyli Letniej Konferencji Aktywu Forum 2017 :)
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
adamtokarski

Osuszanie budynków - opinia o firmie

Cześć,

Pochodzę z okolic Krakowa i mam problem z mokrymi murami. Znalazłem w okolicy firmę HW Izolan (http://www.hwizolan.pl). Ktoś korzystał z ich usług? Szukam kogoś, kto to wykona solidnie i w dobrej cenie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

• Najnowsze posty

• wiem - mam te rury obecnie podłaczone do komina w scianie - ale jak pisałem, muszę to zmienić Nie mam nic ustalone - jak bym miał - to bym sie was nie pytał, tylko zrobił Komin ceramiczny to opcja nr II i musiałbym kuć ścianę - co naturalnie nie jest wielką trudnością - to cegła pełna ceramiczna - ale myślałem o wykorzystaniu tego gorąca rury - ale może zbyt wielesobiie po tym obiecuję? Masz linka na ten komin systemowy? - jakie ma wymiary? - muszę mieć przynajmniej 18 cm średnicy   Już popatrzyłem - trochę duży ten pustak musiałbym albo rozpruć ścianę, albo go postawić obok, albo częściowo  w ścianie 40 x 40 niestety
    • Radzę jednak żelbet zamiast muru - bo niepokojący jest też dla mnie szczyt tej lukarny - tam chyba też jest oparta płatewka - przy ruchach więźby to może chyba się rozchwiać - lepszy żelbet A tam gdzie słupek - chyba jest ścianka - okno nie powinno być w samym rogu pomieszczenia
    • Widzę, że zanim napisałeś zeniu pytanie miałeś już odpowiedź (swoją odpowiedź a raczej wizję) i nasze pisanie nic tu nie zmieni, i tak zrobisz jak sobie zaplanowałeś. Te czarne rury to są króćce przyłączeniowe aby podpiąć piec do komina a nie aby one stanowiły cały komin. A ta ta druga rura to radiator i mocuje się ja miedzy kominkiem/kozą a kominem. Chcesz robić po dziadowsku to rób, urobisz się po pachy, wydasz kasę i tak gów... z tego wyjdzie. Kup komin systemowy ceramiczny i będziesz miał go na wieki, np Plewa dawała na swoje kominy 100 lat gwarancji.
    • Gość Georgia
      My tez mamy Swiss Krono. A właściwie Kronopol bo wtedy tak sie nazywali. Na szczęście bez żadnych obrażeń:)Podłoga ma gwarancje na 30 lat i naprawdę świetna jakość.
    • głównie to pomysł polega na tym, żeby wykorzystać tę rurę dymową jako grzejnik, skoro ma przechodzić nie w ścianie, a obok niej. Poparzenie można wyeliminować przez odpowiednią kratkę, a ponieważ być może rura będzie przechodzić przez zabudowę wzdłóż ściany, więc boki można zabezpieczyć przeciwpożarowo odpowiednią płytą. Wyżej to już pisałem - poza tym ta rura powinna stracić dużo ze swego gorąca oddając je do pomieszczeń. Problem mój - oprócz tego, czy to zadziała wg zamysłu - polega na tym, czy jest to dopuszczalne, jak zabezpieczyć łączenia rur (czy trzeba dodatkowo?) i jak ewentualnie ją zabezpieczyć w pionie - czy dodatkowe podparcie na stropach wchodzi w grę - czyli rozłożenie tego ciężaru pionowego - itp. Kominek jak pisałem zwykly mam. Alternatywą jest kucie ściany i wykorzystanie istniejącej wentylacji - tzn rezygnacja z niej i poszerzenie tak, by umieścic tam rurę lub pustak dymowy - plus jest taki, że mam komin - ale dużo kucia. No i wtedy kanał dymowy nie będzie grzejnikiem 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi