Skocz do zawartości

Sypialnia dla studenta


Recommended Posts

Witam, 
planuję wymienić meble w swoim pokoju.
Ma być to sypialnia plus miejsce do nauki/pracy.
Jednak zupełnie nie mam pomysłu, jakie meble i dodatki wybrać tak, by wszystko do siebie pasowało.
Potrzebuję dużego biurka z miejscem do przechowywania, dużego łóżka (140 cm) i szafy plus ewentualnie fotel i lampa stojąca do czytania.
W załączniku przesyłam zdjęcia z kolorami ścian w pokoju oraz dokładnymi wymiarami.
Budżet to 5 000 zł.
Bardzo podobają mi się meble VOX, jednak za bardzo nie wiem, jak je ze sobą łączyć.
Lubię szarości, biele i jakieś odważne kolory w dodatkach (np. żółty czy czerwony)
Liczę na pomoc i serdecznie dziękuję

Poniżej przesyłam zdjęcia z wymiarami i kolorystyką ścian:

plan.png

plan (2).png

Link do komentarza

W pokoju, który ma służyć m.in. do nauki/pracy, ważne są kolory – przede wszystkim kolory ścian. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, z jednej strony potrzeba wyciszenia, z drugiej – energii. Najlepiej sprawdzi się więc ciepła pastelowa kolorystyka – biel przełamana żółcią lub pomarańczem. Ewentualnie można wybrać jasne chłodne odcienie – błękitu, beżu i modnej ostatnio szarości. Jeszcze bardziej sprzyjają skupieniu i uspokajają.

Jeśli chodzi o ustawienie biurka – niekorzystnie jest, gdy znajduje się tyłem do drzwi lub okna.

Monitor komputera powinien stać bokiem do okna i w odległości przynajmniej 1 m od niego. Gdy znajduje się na tle lub naprzeciw okna, będzie odbijało się w nim światło.

Najlepiej jeśli biurko ma 80–90 cm szerokości i 120–160 cm długości. Warto kupić krzesło z podłokietnikami oraz z regulacją wysokości siedziska i kąta ustawienia oparcia.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Budżet niewielki więc polecić mogę meble z Bodzia. Meble porządne, ceny naprawdę niskie i warto. Cena biurka o szerokości 1.2m to koszt rzędu 120 złotych. Ja osobiście wyposażył bym pokój w tego typu meble, a resztę zainwestował w elektronikę lub LEDy w pokoju. W końcu student to młodzieżówka, nie? :)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość stach

Ja akurat inaczej poustawiałbym meble w tym pokoju: biurko pod oknem, łóżko koło tych podwójnych drzwi w miejscu fotela, szafę w miejscu obecnego łóżka, a fotel w miejscu szafy...

Te ostatnie posty i tak są po czasie, bo autor/autorka postu wrzuciła go i tyleśmy ją widzieli... Pewnie zakupy już zrobione, czerwona poduszka leży na żółtym fotelu - albo odwrotnie... a student/ studentka kuje do egzaminu...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kolorystyka ścian jest dosłownie taka jak na prezentowanym rysunku (ciemne, intensywne kolory) to warto pomyśleć o tym, by kolorystyka mebli kontrastowała z nimi walorowo, najlepiej były białe, z jasnego drewna (brzozowe, klonowe). Pokój stanie się wtedy ciekawy (przez kontrast walorowy) i nie będzie przytłaczał. Jaśniejsza kolorystyka ścian poszerzyłaby wachlarz możliwości.

Pozdrawiam serdecznie
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Dnia 24.05.2017 o 09:36, Laura_malena napisał:

Jak studiowałam to zawsze marzyłam żeby mieć łóżko na piętrze, a pod nim biurko.. to duża oszczędność miejsca. 

To takie ciche marzenie chyba nie tylko studenta, ale każdego dzieciaka albo ucznia. Wymyślne meble jak z katalogu. Tez mi się to bardzo podobało, niestety nie zrealizowałam tego nigdy. Za czasów studenckich wynajmowałam pokój i nie wiele mogłam tam podziałać, a teraz właśnie urządzam sypialnię w swoim mieszkaniu i szukam ciekawych inspiracji.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Dnia 24.05.2017 o 09:36, Laura_malena napisał:

Jak studiowałam to zawsze marzyłam żeby mieć łóżko na piętrze, a pod nim biurko.. to duża oszczędność miejsca. 

Ale tutaj nie trzeba specjalnie oszczędzać tej przestrzeni, pokój wcale nie jest taki mały. Chyba, że jest duże zapotrzebowanie na jakieś szafy itd...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...