Skocz do zawartości

Zalety okien aluminiowo-drewnianych


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wszystkie zalety drewna – ekskluzywny wygląd, bardzo dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej, z wyjątkową odpornością aluminium. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

W oknach drewniano-aluminiowych część ramy i skrzydła znajdująca się po zewnętrznej stronie budynku jest osłonięta aluminiowym profilem. Zabezpiecza on elementy drewniane przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg i zanieczyszczenie powietrza. Dzięki temu okna są bardzo odporne, a zewnętrzna powłoka lakiernicza nie wymaga okresowego odnawiania. Aluminiowa osłona jest na stałe przytwierdzona za pomocą specjalnych zaczepów. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że przestrzeń pomiędzy nakładką a drewnianym profilem jest dobrze wentylowana. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci, która mogłaby uszkodzić drewno. Znajdująca się pod aluminiową osłoną drewniana powierzchnia jest tak samo dobrze zabezpieczona, jak w standardowych oknach drewnianych. Wszystkie okna marki Sokółka Okna i Drzwi są pokryte czterema warstwami lakieru.

Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Drewno jest świetnym izolatorem, dlatego doskonale chroni przed zimnem. Wpływ na poziom termoizolacyjności ma również grubość ramy okiennej. Grubsza nie tylko jest cieplejsza, ale również pozwala na bezpieczne zastosowanie 3-szybowego pakietu. Wszystkie okna Sokółka Okna i Drzwi mają ramy o grubości 80 mm i więcej. Standardowo montowane są w nich pakiety 3-szybowe, z przestrzenią szybową wypełnioną argonem. Dodatkowo stosowane są szyby niskoemisyjne. Drewniane ramy okienne z aluminiową nakładką w połączeniu z 3-szybowym pakietem skutecznie ograniczają dźwięki dobiegające z zewnątrz. Standardowe okna Sokółka Okna i Drzwi zmniejszają hałas o 32 dB, a z szybą dźwiękochłonną – nawet o 44 dB.

System drewniano-aluminiowy można z powodzeniem stosować do okien o kształtach prostokątnych, wielokątnych i rodzajach (np. uchylnych, rozwiernych, przesuwnych, obrotowych). Dzięki bardzo dobrej wytrzymałości drewna można z niego produkować okna i drzwi tarasowe o dużych rozmiarach. Z racji swej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są standardowo dostępne w opcji dwukolorowej. Aluminium może zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Do wyboru jest kilkaset rozmaitych barw. Istnieją też pokrycia przypominające wyglądem drewno. Aluminiowa powierzchnia może mieć matową, błyszczącą lub satynową fakturę. Pozwala to na idealne dopasowanie okien do koloru elewacji budynku, a także dachu, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Z kolei szeroki wybór rodzajów drewna i bogactwo kolorów lakierów sprawiają, że okna w pełni współgrają z charakterem wnętrz. By zachować naturalny wygląd drewna z widocznym usłojeniem, stosuje się lakiery transparentne. Do dyspozycji jest też cała gama lakierów kryjących w kolorach z palety RAL.

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...