Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

Dnia 25.03.2017 o 09:42, Eksperci Foveo Tech napisał:

Opór dyfuzyjny styropianu uniemożliwi wykraplanie się pary wodnej w warstwie ociepleniowej.

Może pytania mogą być dyletanckie, sorry - nie jestem fizykiem budowli, ale:

Czy to oznacza, że dochodząc do miejsca w warstwie styropianu,  gdzie jest temp.,  w ktorej para skrapla się - para nie skropli się?

To co sie z nią stanie? Czy można prosić o jakieś bliższe wyjaśnienie?

Wiem że styropian nie chlonie wilgoci, jak wełna, jest slabo nasiąkliwy i słabo przepuszcza wilgoć - jednak chodzi o te minimum pary przechodzącej przez scianę zewnętrzną dokładane w długim czasie zimnych dni (4 miesiace?) - a w lecie, gdy wilgotność powietrza, również w domu, jest wieksza, a pomieszczenia nie są grzane - jak to wygląda?

zenek

zenek

Dnia 25.03.2017 o 09:42, Eksperci Foveo Tech napisał:

Opór dyfuzyjny styropianu uniemożliwi wykraplanie się pary wodnej w warstwie ociepleniowej.

Może pytania mogą być dyletanckie, sorry - nie jestem fizykiem budowli, ale:

Czy to oznacza, że dochodząc do miejsca w warstwie styropianu,  gdzie jest temp.,  w ktorej para skrapla się - para nie skropli się?

To co sie z nią stanie?

Wiem że styropian nie chlonie wilgoci, jak wełna, jest slabo nasiąkliwy i słabo przepuszcza wilgoć - jednak chodzi o te minimum pary przechodzącej przez scianę zewnętrzną dokładane w długim czasie zimnych dni (4 miesiace?)

×
×
  • Utwórz nowe...