Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

10 godzin temu, retrofood napisał:

Tak i Ty, Zamiast dopasować kominek do swoich planów, załatwiłeś sobie kominek i teraz kombinujesz

Nie - napisałem na początku - kominek chcę przestawić - ma kilka lat i solidny, palę tylko drzewem - więc wymięnię tylko sznur przy drzwiach i szybie i będzie OK. Kominek jest z szybrem i jakimś tzw dopalaczem - no taki trochę lepszy ale bez wodotrysków - kosztował ok 16oo i jest OK.

 

10 godzin temu, retrofood napisał:

kominki z płaszczem spalinowym

więc mam taki i bez płaszcza, za to będzie grzał (grzeje) powietrze.

I jeszcze raz konkretyzuję : 

Kominek z rurą dymową (czarną) wewnątrz pomieszczenia jako grzejnikiem

592bd6b458044_kominekzrur.jpg.7bc65362ca7b5a31bc9ba2ff307001f5.jpg

podobnie jak na zdjęciu - model kominka i rura - inne

Pomysł polega na wykorzystaniu ciepła spalin (dymu) z rury stalowej czarnej (para-grzejnik), która (jak na fotce) pionowo wyjdzie ponad dach. W przestrzeni stropodachu lub więźby dachowej rura będzie zabezpieczona wełną mineralną a nad dachem drugą osłonową rurą i wełną oraz być może jakąś nasadą kominową. Planuję też ewentualny montaż polskiego  filtra przeciwpyłowego .

Pytam - czy ma to sens (jeśli nie -dlaczego). Jeśli ma, to:

- proszę o szczegóły wykonania - łączenia, uszczelnienia

- inne uwagi

 

zenek

zenek

10 godzin temu, retrofood napisał:

Tak i Ty, Zamiast dopasować kominek do swoich planów, załatwiłeś sobie kominek i teraz kombinujesz

Nie - napisałem na początku - kominek chcę przestawić - ma kilka lat i solidny, palę tylko drzewem - więc wymięnię tylko sznur przy drzwiach i szybie i będzie OK. Kominek jest z szybrem i jakimś tzw dopalaczem - no taki trochę lepszy ale bez wodotrysków - kosztował ok 16oo i jest OK.

 

10 godzin temu, retrofood napisał:

kominki z płaszczem spalinowym

więc mam taki i bez płaszcza, za to będzie grzał (grzeje) powietrze.

I jeszcze raz konkretyzuję : 

Kominek z rurą dymową (czarną) wewnątrz pomieszczenia jako grzejnikiem

Pomysł polega na wykorzystaniu ciepła spalin (dymu) z rury stalowej czarnej (para-grzejnik), która (jak na fotce) pionowo wyjdzie ponad dach. W przestrzeni stropodachu lub więźby dachowej rura będzie zabezpieczona wełną mineralną a nad dachem drugą osłonową rurą i wełną oraz być może jakąś nasadą kominową. Planuję też ewentualny montaż polskiego  filtra przeciwpyłowego .

Pytam - czy ma to sens (jeśli nie -dlaczego). Jeśli ma, to:

- proszę o szczegóły wykonania - łączenia, uszczelnienia

- inne uwagi

×
×
  • Utwórz nowe...