Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Eksperci Viessmann

Uzupełnienie do gazowego kotła kondensacyjnego - PC

Recommended Posts

Witam,

Firma Viessmann prezentuje nowe urządzenie do uzupełnienia istniejących kotłów kondensacyjnych o źródło bezpłatnego ciepła z natury Viessmann oferuje odpowiedni system: pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 250-S w wykonaniu split, przystosowaną do współpracy z wiszącym lub stojącym kotłem grzewczym do 30 kW.

Zalety
Uniwersalne zastosowanie z dotychczasowymi kotłami na olej lub gaz
Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych wytwornic ciepła
Niewielkie wymiary
Zintegrowana funkcja chłodzenia
Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu
Klasa efektywności energetycznej:

-typ HAWB-M-AC, znamionowa moc cieplna 3,0 do 7,7 kW: A++ / A+
-typ HAWB-AC, znamionowa moc cieplna: 7,5 do 9,1 kW: A++ / A++

Szczegóły: TUTAJ

Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A ile taka przyjemność kosztuje? Bo to podstawowa kwestia, ile trzeba dopłacic względem samego kotła.


Witam,
otóż ceny netto tego urządzenia zależą od mocy i wahają się w przedziale: 19 194,00 - 39 310,00 zł.
Najbardziej aktualny cennik znajduje się TUTAJ

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturo72
Jedna wielka głupota,albo jedno rozwiązanie czyli gaz ziemny albo drugie rozwiązanie czyli pompa ciepła.
W jakim celu utrzymywać i płacić za dwa przyłącza jak można za jedno tylko ?
W jakim celu płacić drożej za eksploatację gazem ziemnym jak można taniej i od razu pompą ciepła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jedna wielka głupota,albo jedno rozwiązanie czyli gaz ziemny albo drugie rozwiązanie czyli pompa ciepła.
W jakim celu utrzymywać i płacić za dwa przyłącza jak można za jedno tylko ?
W jakim celu płacić drożej za eksploatację gazem ziemnym jak można taniej i od razu pompą ciepła ?Dziękuję za opinię. Warto jednak dopowiedzieć, że urządzenie powstało typowo pod modernizację, kiedy tradycyjny kocioł grzewczy o niskiej sprawności zastępujemy innym urządzeniem grzewczym. W takim układzie zazwyczaj odbiornikami ciepła są grzejniki i jeżeli mają współpracować z pompą ciepła, to najlepiej byłoby, aby były to grzejniki niskotemperaturowe np. o parametrach 55/45. Wartością dodaną w stosunku do tradycyjnego połączenia kotła i pompy ciepła jest układ kontrolujący koszty ogrzewania i optymalizujący załączanie źródeł ciepła dla osiągnięcia minimalnych kosztów ogrzewania.

Dobór hybrydy do grzejników oznacza oszczędności:
Model A26: 500 zł
Model A29: 1060 zł

Analogiczny układ dla ogrzewania podłogowego:
Model A26: 1600 zł
Model A29: 2100 zł

Wartości oczywiście szacunkowe, ale poparte solidnymi obliczeniami przy założeniu zapotrzebowania na CO i CWU około 20 000 kWh.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że ktoś dalej robi sobie jaja.
Jak można pisać po co płacić ( rozumie się że posiadać takie przyłącza)za dwa przyłącza jak można tylko za jedno, czyli idąc tym tokiem rozumowania można płacić za gaz a za prąd nie albo płacić za prąd a za gaz nie icon_biggrin.gif
Są tysiące domów w Polsce gdzie ludzie maja podłączony prąd i gaz i jakoś żyją z tym.
Ale jeden tu jest tak ciemny i do takiej potęgi oślepiony, że nie rozumie że wszyscy nie mogą mieć takie same rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturo72
Cytat

Dziękuję za opinię. Warto jednak dopowiedzieć, że urządzenie powstało typowo pod modernizację, kiedy tradycyjny kocioł grzewczy o niskiej sprawności zastępujemy innym urządzeniem grzewczym. W takim układzie zazwyczaj odbiornikami ciepła są grzejniki i jeżeli mają współpracować z pompą ciepła, to najlepiej byłoby, aby były to grzejniki niskotemperaturowe np. o parametrach 55/45. Wartością dodaną w stosunku do tradycyjnego połączenia kotła i pompy ciepła jest układ kontrolujący koszty ogrzewania i optymalizujący załączanie źródeł ciepła dla osiągnięcia minimalnych kosztów ogrzewania.

Dobór hybrydy do grzejników oznacza oszczędności:
Model A26: 500 zł
Model A29: 1060 zł

Analogiczny układ dla ogrzewania podłogowego:
Model A26: 1600 zł
Model A29: 2100 zł

Wartości oczywiście szacunkowe, ale poparte solidnymi obliczeniami przy założeniu zapotrzebowania na CO i CWU około 20 000 kWh.

Pozdrawiam!


Jaką sprawność ma pompa ciepła,dajmy na to ten Vitocal przy temp.zasilania 55st.Ć ? Marnawa raczej a to pokazuje,że aby uzyskać dobrą sprawność pracy pompy ciepła żadne grzejniki ścienne nie nadają się do pracy z pompą ciepła.

Zwazywszy na to,że raczej mało osób z gazem przekonanych jest do taryfy G12 to koszt jednostki energii kWh przy grzaniu wysokotemperaturowym pompa ciepła czyli z niską sprawnością w taryfie G11 będzie na poziomie 0,30zl czyli drożej niż gaz ziemny.

Jeśli pompa ciepła to niska temperatura zasilania 30-35st.C czyli jedynie podlogowka a dwa taryfa G12 ale z uwagi na brak akumulacji ciepła w wylewce czyli mało skuteczna. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Z tego co wiem, to jest problem z metalowymi kotwami łączącymi płyty. Ale wg konstruktorów - do rekonstrukcji. Brak izolacji i szczeliny bywały takie, że sciany przemarzały, mimo gorących kaloryferów. Wiem, bo jako student, robiłem spis powszechny na nowym osiedlu - i mieszkańcy mi to pokazali, gdy poczułem, jak ciągnęło chłodem od ściany. Sam mieszkałem w bloku z cegły - tam ściany były typowe 38 cm. Ale na odmianę były piece pokojowe albo tzw ogrzewanie etażowe indywidualne. Potem zaczęto ocieplać styropianem ściany (a może od razu?) - najpierw 5 cm, potem więcej.  Na mieszance kleju z cementem i piaskiem.  Trzeba pamiętać że energia była stosunkowo tania, czy to węgiel, koks, więc grzejniki parzyły dłonie, a kotłownie były państwowe lub spóldzielcze. Windy typowo nadal są raczej od 4 czy piątego piętra - w niższych chyba nadal nie ma.    
  • Co sądzicie o szkle z grafiką jako ściana prysznicowa?
  • ładne To ja polecę taką mieszanką fantazji i historyzmu - takich fascynatów kreskówki i muzyki midi - takie filmy robią:   Polecam inne filmy tych autorów - synchronizacja muzyczki i obrazu oraz wyobraźnia i obrazki imponujące - ale trzeba znaleźć w sobie trochę dziecka 
  • A ja bym zostawił ten modrzew, a wyrzucił to piętro, wyglądające dla mnie, jak kawałek więzienia, albo maszynowni. Nie chciałbym też, żeby życie mojej rodziny, czy moje osobiste było aż takie publiczne, dzięki takiemu przeszkleniu. Chyba że działka ma kilka ha. Elfir pewnie zrobi ci wykład nt kosztów grzania w takim domu (i słusznie) (nie mówiąc o tej nadbudówce - pewnie ze schodami ) Jak widzisz mamy swoje subiektywne zastrzeżenia. Jesli to ma być wzorzec - to na projekt typowy. To ładny dom, elegancki i nowoczesny w formie (oprócz tego piętra). Mnie się podoba. Ale osobiście nie mieszkałbym w takim z powodu nadmiernego przeszklenia i braku prywatności - znowu subiektywne wrażenie. 
  • Ale przecież dla ciebie liczy się tylko nowoczesność, sam to napisałeś. Przynajmniej się tego nie wypieraj i bądź konsekwentny. Ludzkość wypracowała wiele wzorców piękna i wykluczały sie one często z pokolenia na pokolenie, czy stylu na styl. Kto teraz przejmuje sie zlotym podziałem, czy np. proporcjami kolumny doryckiej. I ty też tego nie tolerujesz, jako stare i mało ambitne - NIE NOWOCZESNE.   ty zaledwie możesz zrozumieć dawne klimaty, sam to piszesz. I OK. Tylko że współczesna architektura, jak i sztuka ogólnie zazwyczaj jest w opozycji do starych stylów.  No to wymień te cechy, prawidła nowoczesnej architektury na które, wg ciebie i są stosowane teraz, pokaż przykłady, konkretne wzorce, wzory, definicje - do których stosują się teraz wielcy architekci. Wzorce i konkrety - a nie subiektywne gust i smak.  Chyba że powodujesz się tylko smakiem i gustem osobistym - ja np. sie tym posługuję. Ale ja nigdy nie powiem nikomu, że jego twórczość to szajs - powiem najwyżej, że mnie się nie podoba.  Tylko mnie i wcale nie przesądza to owartości jego projektu. Może to wziąść pod uwagę, mogę mu pokazać, co mi się nie podoba, co bym zmienił, pokazać przykłady, które mi sie podobają. Może równie dobrze powiedzieć, że ma inne poczucia harmonii, proporcji, piękna i ma do tego prawo. I nie impotuję mu, że jest niedouczony, nie ma gustu, jest idiotą, czy emerytem myślącym o trumnie.   I proszę, piszesz mhtylowi: widzisz i czujesz - to się zgadza. Ale to subiektywne postrzeganie - każdy ma inaczej. Pokaż mi budynek, obraz, rzeźbę - który podoba się bez zastrzeżeń każdemu, ba - każdemu krytykowi, czyli wyksztalconemu.  Natomiast słowo wie wskazuję na konkretną wiedzę - no to podaj tę konkretną wiedzę. Wg mnie  nie ma takiej w stosunku do formy współczesnej - są tylko odczucia. Są konkrety odnośnie funkcji, ale formy nie. Architektura to forma + funkcja.   Na koniec przykład z samochodami - tak samo sztuka użytkowa jak dom w kwestii formy. Na pewno jedne ci się podobają, inne zupełnie  nie - też je widzisz i czujesz - chodzi mi o formę, nie o technikę (funkcję). A przecież tworzą je wykształceni styliści za ciężkie pieniądze.  Bo chodzi o to że to klienci mają różne gusty i wyobrażenia - i nawet każda potwora znajdzie swego amatora - tak one są różne.   Na koniec - to do Elfir też. Nasze tutaj spory są subtelne i delikatne w stosunku do tych, którzy toczą miedzy sobą artyści, nie mówiąc o krytykach. A oni nic nie robią tylko w tym siedzą i naprawdę często wiedzę mają encyklopedyczną w temacie.   Co chce przez to powiedzieć? że to są bardzo indywidualne odczucia, dlatego trzeba być ostrożnym z mentorskim tonem w stosunku do innych, a przede wszystkim tolerancyjnym. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...