Skocz do zawartości

Wanna jacuzzi w altanie ogrodowej sprawdza się cały rok!


Recommended Posts

Wannę zamontowałem sam. Ustawiłem na drewnianym podeście w brezentowej altanie. Elektryk wyprowadził tylko, przez ścianę domu, zasilanie elektryczne. Wodę do wanny wlewam wężem z kranu w ogrodzie, a spuszczam na trawnik, dlatego nie ciągnąłem rur do wodociągu i kanalizacji. Po dwóch godzinach trawnik jest suchy. Przez cały rok w wannie jest woda, bo nigdy nie wiemy z żoną, kiedy najdzie nas ochota na hydromasaż - mówi Irek, Członek Klubu Budujących Dom, który ogrodowe wanny z hydromasażem użytkuje od 2006 r., ostatnią od 2013 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/a/21891-wanna-jacuzzi-w-altanie-ogrodowej-sprawdza-sie-caly-rok

Link do komentarza
Gość Zosia Solda
Mam wannę z masażem, ale w łazience. O tym żeby ją wstawić w altanie to nie pomyślalam. Może warto spróbować. W końcu klimat nam się zmienia, nadchodzą upaly....
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 5 miesiące temu...
Gość Marcin z Pro-Wellness
Panie Ireneuszu super zdjęcia!! Cieszymy się że korzysta Pan regularnie i docenia Pan zalety gorącego hydromasażu w otoczeniu natury. Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość rgaczol@wp.pl
Witam, to coś wspaniałego, gratuluję pomysłu. TYLKO ZAZDROŚCIĆ. Czy ten kosztorys to wszystkie koszty? Proszę o uściślenie, 400 zł na środki chemiczne to koszt roczny , czy miesięczny? Jestem emerytem z niewielkim dochodem. Dlatego takie może naiwne pytanie. Mam dom letniskowy na wsi . Drewniany z możliwością mieszkania całorocznie. Problem z ogrzewaniem . Mam kominek , który spala duże ilości drewna i w zasadzie zimą tam nie bywam. Państwa rozwiązanie związane z miejscem do hydromasażu może zmienić moje podejście do eksploatacji "działki".
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Michał
Witam pytanie do tych osób, które korzystają z jacuzzi ogrodowego całorocznego. Jak wygląda u Was kwestia wydatków związanych z koniecznością utrzymania określonej temperatury w zimie i jaką macie ustawioną temperaturę? jakie są rozwiązania umożliwiające obniżenie kosztów (kotły, solary, itp.)? Czy lepiej jest mieć stałą temperaturę tj. 35-40 stopni, czy np. 15 i każdorazowa podgrzewać do wyższej temp. ile trwa takie zagrzanie wanny? Chodzi o jacuzzi 4 osobowe.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Jarek
Co to za sterownik?Pytam bo większość wanien ma możliwość obniżenia temperatury max do 26 st, podyktowane jest to względami ekonomicznymi bo ponowne nagrzewanie do 36 st trwa w przedziale 1,5-2,0 st/1h zależnie od temp.otoczenia.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Użytkownik ogrodowy
Opinie w sieci na temat wanien ogrodowych z hydromasażem jest jak na lekarstwo, i tak myślę dlaczego? Bo albo to taki super produkt albo na tyle kiepski, że negatywne myśli nie oglądają światła dziennego w obawie przed sabotażem przyszłych serwisów. A tak konkretnie to podzielę się opinią na temat takiego urządzenia. Użytkuje już ponad rok, kupiłem model z górnej półki wanna dedykowana na 5-6 osób, z automatycznym system uzdatniania wody (teoretycznie nie potrzeba dodawać extra chloru), koszt urządzenia w granicach 70 tyś zł (także naprawdę produkt premium - tak bynajmniej się reklamuje). Miało być pięknie i przyjemnie, i nie powiem w trakcie korzystania jest przyjemnie i bosko, natomiast obsługa tego urządzenia to jakiś koszmar. Robię to sam, moja żona powiedziała, że jak by miała robić wsyzstkie zabiegi w celu utrzymania wody na dobrym poziomie to by wodę wypuściła na ogród i nie używała wanny. Otóż utrzymanie dobrych parametrow wody przy używaniu 2 do 3 razy w tygodniu to jest łącznie ok 2 godzin tygodniowo na testach, dodawaniu dodatków Ph+ lub Ph-, lub extra chlor, kontrolowanie i korygowanie parametrów, czasem dolewka lub częściowa wymiana wody. Druga sprawa to koszty, sam prąd średnio miesięcznie pochłania ok 250 zł (zimą więcej, latem odpowiednio mniej), zwykle co ok 3 miesiące należy wymieniać specjalne kardriże, czyścić filtry lub wymieniać po ok 1 - 1,5 roku. Ogólnie na koszty eksploatacji trzeba spoglądać w ujęciu rocznym i dzielić sobie przez 12 miesięcy aby wyszedł jakiś średnio miesięczny uczciwy rachunek. W moim przypadku po roku używania wyszło: ok 650 zł/m-c !!!! i to nie jest jakaś przesada! Sprzedawca o wielu rzeczach nie powie na początku, na ten koszt składa się wspomniany prąd, kartridże do systemu uzdatniania (komplet na 1 rok: 1500 zł), środki dodatkowe typu chlor, PH+, PH -, sól, wkładki srebra do zwalczania bakterii, paski testowe do badania wody i stężenia soli, no i oczywiście sama woda (zalecane min. 2 wymiany w ciągu roku - pojemność wanny ok 1,3 kubika), wizyta serwisanta na kompleksowe czyszczenie z wymianą wody (koszt ok 1500 zł + ewentualne środki dodatkowe) komplet filtrów jeżeli będzie potrzeba wymienić (ja jeszcze tego nie robiłem) to koszt ok 2000 zł (5 filtrów po ok 400-600 zł w zależności od modelu). Także reasumując odczucia z użytkowania super, ale obsługa i koszty utrzymania to dramat. Dziś jestem już nieco nasycony użytkowaniem i gdybym miał drugi raz podejmować decyzję o zakupie to raczej przeznaczyłbym środki na coś innego. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem temat.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

My swoje "schowaliśmy" w ogrodzie zimowym - polecam totalnie! Zieleń wokół. Przeszklony dach > własne gwiazdy i szum wody ;) Teraz jest spory wybór firm na rynku i wiele z nich oferuje dodatkowe usługi - jak np. nadzór nad przygotowaniem przyłączy czy płyty fundamentowej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...