Skocz do zawartości

Dom parterowy w technologii szkieletu drewnianego za 320 000 zł


Recommended Posts

Jarek nie obawiał się budować domu z bratem żony, bo jego szwagier zawodowo zajmuje się w Szwecji stawianiem budynków w technologii szkieletu drewnianego. Dzięki jego pomocy na plac budowy przyjechało, wprost ze Skandynawii, dokładnie wysuszone, certyfikowane drewno sosnowe.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/21764-dom-parterowy-w-technologii-szkieletu-drewnianego-za-320-000-zl

Link do komentarza
Gość Piotr Calka
Ladny dom. Nowoczesna technologia, jednak brak super nowych rozwiazan, typu samooczyszczjace sie szambo,odzyskiwanie deszczowki, fotowoltaika, ogrzewanie na podczerwien, oraz kilka mniejszych elemntow ktore by spwodowaly ze dom moze byc pasywny a co za tym idzie 50.000 zl zwrot z fundyuszy unijnych i koszt utrzymania w granicach 1000 zl na rok.
Prosze nie traktowac tego jako krytyki raczej jako zacheta do szukania najnowszych rozwiazan
Link do komentarza
Gość Piotr Calka
OK zaskakuje mnie tez fakt ze uzywaliscie miesni do przenoszenia produktow Wykorzystanie wozka widlowego oszcedzilo by wam duzo czasu i kosztow. Gdybyscie wybrali grupe Gorali z dowsiadczeniem z USA to by wampostawili taki dom w stanie surowym bez dachowki w 2-3 tygodnie,mysle ze duzo taniej niz wasza metoda, bo jesli metarial jest wystawiony na dzialnie slonca, deszcu itd, to nawet najwyzsza jakosc ma swoje limity.
Z tego co sie orientuje to podwykonawca postwilby podbny dom za okolo 1000 zl z m kw
czyli bliskopolowe taniej niz wykazaliscie. Oczywiscie fundamnety itd nalezy dolozyc do 1000 zl za m kw wiec moze 30% tabnieco po odlozeniu certyfikatu pasywnosci nadal srtanowi 100.000 zl oszczednosc lub wjecej
Link do komentarza
Gość Piotr Calka
Nie liczycie kosztow zwiazanych z transportem eko groszku, nastepnie skladowaniem i pracy zwiazanej z kazdorazowym dokladaniem do pieca.
Nie mozecie sobie pozwolic na wyjazd na narty lub poza dom w okresiezimowym bo ktos musi palic w piecu. To jak niewolnictwo.
Szkoda bo sa juz technologie tanie i zakupie, montazu i uzywanie ich tez jest tanie. Nowe przepisy unijne zakaza wam uzywac wegiel i koszty znowu skocza.
Link do komentarza
Przyznam, że nie przeczytałem całego artykułu. Ale jak przeczytałem, że gość kupił w Szwecji, przewiózł do Polski tirem i wyszło taniej niż kupione na miejscu - to ręce opadają (nie mówiąc o czytaniu całości icon_smile.gif).
Niech jednak forum trzyma jakość i przynajmniej w artykułach nie zamieszcza fantasy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...