Skocz do zawartości

budowa hali od podstaw


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Ostatnio dostałem wyzwanie budowania hali produkcyjnej odpodstaw ( wybór działki, projektu,wykonowacy itd). Proszę o porady jak się do tego zabrać . Liczę na wasze doświadczenie .
Wiem że to nie zupa ale może ktoś napisać jakiś przepis krok po kroku .
Z wiedzy jaką posiadam to wiem, że działkę trzeba sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Generalnie musisz się zdecydować na to, jaką halę chcesz postawić. Najszybciej stawia się konstrukcje stalowe. No więc musisz znaleźć odpowiednią działkę, sprawdzić czy w tym miejscu możesz postawić. Szczerze polecam, jeśli masz w okolicy, strefę ekonomiczną, bo tam generalnie takie tereny są pod to dedykowane, a jeszcze masz mniejsze podatki przez pierwsze dwa lata. Później musisz mieć projekt i wykonawcę (czasem to idzie w parze).
Oczywiście przy takich halach również potrzebne są pozwolenia na budowę, a później na koniec oddanie do użytku przez te wszystkie mądre instytucje. trochę czasu to zabiera, szczególnie działka i pozwolenia. Później sama budowa już zazwyczaj leci szybko
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Aktualnie nie potrzeba pozwolenia na budowę a tylko warunki zabudowy. To spore ułatwienie. Co do konstrukcji stalowych, to także uważam, że to najlepsza forma dla hali produkcyjnej. Za swoimi wstępnymi założeniami udaj się do firmy zajmującej się profesjonalnie projektowaniem i budową hal stalowych.

   

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...