Skocz do zawartości

Tak ogólnie w co zinwestować i co kupić


Valco

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Co prawda na forum nowicjusz piszący jednak od pewnego czasu śledzący forum i czytający Budujemy Dom.
Przymierzam się do budowy własnego domu, jak to "prawdziwy" mężczyzna, no może w trochę odwrotnej kol.ejności bo synów już mam a drzewo posadzę po zakończeniu budowy ;)
Czytam i czytam i tu i tam i tak sobie myślę, że o ile u konkurencji płacę za duży folder reklamowy to tutaj tak jakoś niedosyt czuję. Wiem, majster guru itd ale to wszystko jakoś tak absolutne podstawy jak dla blondynki i całkiem ogólnie. Na forum ścierają się frakcje i każda chce udowodnić, że "moja racja jes najmojsza".
A mi się maży przeczytać zestawienie np. Dostępnych na rynku pomp ciepła i porównanie modeli i żetelna ocena, że ta jest w kosmos wywalona a ta za przyzwoite pieniądze oferuje spokój na lata. Coś takiego, jak to się dzieje w przypadku sprzętu komputerowego czy AGD czy choćby samochodów. Jasny, klarowny system ocen, pogrupowanie w klasach i ocena ewentualnie jak ktoś chce najlepsze z najlepszych to ten model a jak ktoś szuka czegoś o odpowiedniej relacji jakości do ceny to ten model itd. Tak przecież można ze wszystkim, sprzęt, urządzenia, materiały... Wiem, wiem, " nie będziemy pisali źle o produktach firmy "X" bo to nasz hojny reklamodawca.... Można i tak ale jak takie testy i oceny będą rzetelne to i poczytność wzrośnie a wtedy i reklamodawcy będą się starać by zaistnieć. Ostatnio nawet był zestawienie central wentylacyjnych i co z tego wynikało? Nic poza tym, że takie są na rynku a ich producent mówi, że robią to i tamto.... No i pozostaje iść do pana instalatora, który powie, że tylko ta firma bo reszta to badziewie no i, że "będzie pan zadoooowooolooony".
Sam zakładam sobie plan maksimum a po podsumowaniu będę redukował by spotkać się z portfelem tylko co do tego planu maximum wliczyć a na czym skończyć???
Valco
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...