Skocz do zawartości

nowa umowa o pobór mediów - czy też wystarczy stara umowa?


Gość

Recommended Posts

Czy będąc właścicielem starego domu, do którego doprowadzone są: prąd, woda (z licznikami) i podpisana umowa o warunkach poboru mediów, a jednocześnie budując nowy dom obok na tej samej działce, należy występować o nowe warunki techniczne, czy można skorzystać z istniejących przyłączy, zgłaszając fakt w odpowiednim urzędzie?
Link do komentarza
Miałem ten sam problem!
Zakład energetyczny bardzo chciał na mnie zarobić. Chcieli, abym podpisał z nimi nową umowę.
Ale znalazłem elektryka z uprawnieniami, który napisał, że moc w starym budynku jest wystarczająca także dla nowego. To był pierwszy krok. Nic nie zapłaciłem, bo to był prawnik współpracujący z biurem projektowym, które przygotowało prace dla mnie.

Następny próba - przy przenoszeniu przyłącza z rozbieranego budynku do nowego. Tu już było gorzej, bo w zakładzie na początku zdecydowano, że muszę zrobić projekt i wkopać kabel w ziemię. Koszt - 5-7 tys. zł - bo projekt, wymurowanie postumentu, skrzynka.
Eneregtyka na siebie chciała wziąć tylko podkop pod drogą (linia idzie po drugiej stronie ulicy).
Okazało się, że wystarczy przeniesienie skrzynki w inne miejsce i zamiana drutów aluminiowych na "warkocz", czy splecione druty w izolacji. Obecnie od słupa po drugiej stronie drogi do budynku gosporarczego przewód idzie górą, a od budynku gospodarczego do domu schowany jest pod ziemią. Koszt - niecały 1000 zł (najwięcej kosztował warkocz). Gdyby nie upór i szukanie innych rozwiązań, zapłaciłbym kilka razy więcej.
A na koniec elektryk, który podłączał kable stwierdził, że i tak niedługo energetyka na swój koszt będzie wkładać kable w ziemię.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych ustaleń.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...