Skocz do zawartości

Jaki komin ceramiczny ?


Recommended Posts

Napisano
Witam !
Jestem na etapie zakupu komina, mam do wyboru Schiedel, Presto, IBF, ceny katalogowe nie odbiegają od siebie bardzo. kilkaset zł na jedny kominie 7m/wys.
Nie wiem na który się zdecydować, jest kikla różnic co do tych systemów np:
Schiedel Rondo nie ma pustej przestrzeni pomiędzy wkładem a pustakiem ma izolację szczelną , IBF ma kanały i izolację, Presto nie ma izolacji ma dystanse i pustą przestrzeń. Każde rozwiązanie ma zalety i wady, ciekawę dla mnie jest Presto w którym powiertze wenytluje kanał komina. Schiedel ma końcówkę ceramiczną do samego wylotu, Presto i IBF końcówkę mają chyba z kwasówki.
Czy może ktoś podzielić się fachową opinią lub dośwadczeniem.
Pozdra=awiam budujących.

P.S A może jednak tradycyjnie z cegły icon_smile.gif
Napisano
Przede wszystkim - do czego ten komin miałby być ?

Wentylacja ?
Kocioł węglowy ?
Kominek ?
Kocioł gazowy atmosferyczny ?
Kocioł gazowy turbo/kondensacyjny ?
Napisano
No właśnie, mam ten sam dylemat.

Komin wntylacyjny + komin do kominka + komin do pieca na gaz ziemny.

Podobno nie ma różnicy pomiędzy tymi markami. Podobno robi dużą różnicę.

A i jeszcze podobno w kominie do pieca na gaz ziemny wkład z szamotu wystarczy, nie trzeba dawać blachy kwasówki. I to mnie zastanawia bardzo.
Napisano
potrzebuję 2 kominy, jeden do kominka tutaj chcę dać fi 20, drugi do kotła raczej na paliwa stałetutaj fi 18.
każdy z producentów ma 2 rodzaje kominów, uniwersalne i na paliwa stałe, ale różnica jest chyba tylko w tym że uniwersalne mają odprowadzenie na ściek.
komin na paliwa stałe jest dużo tańszy i mam pytanie czy w razie potrzeby do takiego komina można zastosować np piec gazowy?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry.   Dom parterowy, poddasze nieużytkowe. Obecnie budowany z Ytong.   Czy warto kombinować i zamienić ostatnią warstwę Ytong na Solbet? Podniesie mi to o 4 cm wieniec względem sufitu podwieszanego.  Dla Ytong wieniec zacznie się 4 cm wyżej niż linia sufitu, a dla Solbetu będzie to 8 cm. Czy ma to jakiś wymierny wpływ na izolacyjność termiczną?
    • Szanowny Panie,   Pański przypadek wymaga głębszej analizy, ponieważ z opisu wynika dość duży stopień skomplikowania. Możemy domyślać się, że w pewnych obszarach połaci dachowych lub bezpośrednio do nich przyległych znajdują się ściany budynku, które planuje Pan ocieplić warstwą termoizolacji. W takim przypadku sugerujemy wykonać minimum w postaci ocieplenia fragmentów ścian w obszarze styku z dachem. Należy pamiętać, że każda aktywność na dachu po jego ułożeniu może skutkować zniszczeniem pokrycia dachowego lub jego trwałym uszkodzeniem wymagającym wymiany. Wszelkiego rodzaju zaprawy, kleje i tynki mogą uszkodzić powłokę lakierniczą doprowadzając do jej zniszczenia. Powstałe na późniejszym etapie prac dociepleniowych uszkodzenia mechaniczne profilu do nieszczelności. Jest wiele zagrożeń wynikających z czynnika ludzkiego, które należy brać pod uwagę. Jest więc możliwe wykonanie docieplenia a w późniejszym czasie pokrycia dachowego, wiąże się to jednak z dużym ryzykiem jego uszkodzenia i/lub z niemożliwością jego wykonania. Rekomendujemy w pierwszej kolejności wykonanie docieplenia na całym obszarze ścian, a w kolejnym etapie dopiero montaż pokrycia dachowego. ___________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510, Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Ok  tak to wygląda . Jednym słowem mówiąc bajazol . Chciałem zdystansować podłogę od wełny o jakieś 3 centymetry. Natomiast nie wiem, co z tymi ścianami szczytowymi. ? Zdejmować to robić najpierw jakiś stellarz. Na ścianie też mu chciały mieć jakąś półkę, a popakanie niespodzianka myślałem, że zostawią je gołe.
    • Komentarz dodany przez Mciek: Zdecydowanie odradzam
    • Hurtownia budowlana: OLI - Tomasz Kraska Województwo: lubelskie Miasto: Puchaczów Pełny opis hurtowni pod adresem: https://budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/lubelskie/oli-tomasz-kraska
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...