Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kolektory Słoneczne, Zestawy Solarne, Pompy Ciepła, Podgrzewacze c.w.u. (POLSKI PRODUCENT)


Recommended Posts

Oferujemy solidne, trwałe i niezawodne kolektory słoneczne produkowane wyłącznie z elementów pochodzących z Polski i Włoch. Posiadamy certyfikat Solar Keymark. Oferujemy 10 letnią gwarancję.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na każde pytanie, doradzamy i wybieramy dla Państwa najlepsze rozwiązania solarne.

Kolektory słoneczne ©THERMAL BOX wykonane są z wysokowydajnego absorbera Roll-Bond, pokrytego czarnym chromem, z zastosowaniem izolacji wykonanej przy użyciu technologii najnowszej generacji.

W odróżnieniu od tradycyjnych modeli, nasze kolektory posiadają sieć kanałów, umożliwiających bezpośredni kontakt z powierzchnią ekspozycji w sposób wykluczający straty ciepła.

Absorber Roll-Bond zawiera zintegrowany system 28 rur (kanalików) solarnych, wytłoczonych w płytach aluminiowych, dzięki temu płyn termoprzewodzący znajduje się w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią pochłaniającą ciepło.
Absorber solarny wykonany jest od wewnątrz z AL 1050 (99,5%), natomiast powierzchnia wewnętrzna kanalików pokryta jest warstwą składającą się z TiO2, co zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed korozją.

Izolator PROMAGLAD®HTI wykonany jest z włókna krzemowego.

Antyrefleksyjna szyba solarna Extra Clear, o grubości 3,2 mm, wykorzystuje w maksymalny sposób promieniowanie słoneczne i jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym posiada również właściwości przeciwgradowe.

Zwracamy również uwagę na aspekt estetyczny. Nasze kolektory wyróżnia niewielki rozmiar oraz lekkość, a także różnorodność kolorystyczna i możliwość montażu z uwzględnieniem walorów architektonicznych. Rama aluminiowa, o wys. 5 cm, dostosowana jest do wysokości kolektorów fotowoltaicznych.

Bardzo wysoka wydajność naszych kolektorów, znacznie większa niż tradycyjnych płaskich kolektorów z absorberem miedzianym, zapewnia pełną satysfakcję użytkownika.

Dane techniczne: [attachment=22815:TEI_Sola...rmal_Box.pdf]

Przy dużych zamówieniach oferujemy atrakcyjne ceny dowozu. Każde zamówienie rozpatrujemy indywidualnie.

W sprzedaży posiadamy także:

- zestawy solarne,

- pompy ciepła / grupy pompowe,

- sterowniki solarne,

- systemy mocowania kolektorów na dach płaski i spadowy, o nachyleniu do płaszczyzny poziomej co najmniej 30°, krytych dachówką, blachą, blachodachówką lub gontami bitumicznymi,

- przyłącza na gwint 3/4 - 18 cali,

- kotły / piece na pellet.

Zapraszamy do kontaktu:

TEI Solar Polska s.c.
ul.Chrobrego 94W 87-100 Toruń
tel. 501 626 696

teisolar.com

facebook
google+

TEI_Solar_Kolektory_Thermal_Box.pdf

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścieżkę od furtki do domu (jak również w obrębie samego ogrodu) warto wykonać z kostki betonowej antypoślizgowej – płukanej, z warstwą kruszywa. Jest ona szorstka, ale równa. Doskonale sprawdza się zimą. Wybierając konkretny wzór, trzeba pamiętać o dopasowaniu wyglądu bruku do otoczenia budynku (aby powstała spójną całość). Niektóre kostki płukane są barwione, inne zawierają tylko naturalne kruszywo na wierzchu – najlepiej kupować te ostatnie, bo ich kolor z czasem nie blaknie.  
  • Po wielu doświadczeniach i "przygodach" z odzieżą roboczą w końcu znalazłem doświadczoną firmę, która u nas się sprawdza. Od kilku lat zaopatrujemy się w firmie LOGO: www.logo.pl To firma, która od ponad 30 lat jest producentem odzieży roboczej i ochronnej. Zamawiam ubrania od razu z logo swojej firmy. Są producentem więc szyją też na zamówienie. Teraz powoli zaopatrujemy się u nich w ocieplane kurtki i spodnie. Obsługa też na wysokim poziomie i wielokrotnie potrafiła doradzić. Zaufałem doświadczeniu i śmiało mogę polecić.
  • Mam na początek 2 istotne uwagi, bo moc 45 kW to bardzo dużo. Po pierwsze, wymaga to dużych ilości powietrza do spalania, a więc intensywnego napływu świeżego i zimnego powietrza.  Po drugie, do powietrza wewnętrznego trafia dużo pary wodnej, bo to jeden z produktów spalania gazu. A nie mamy przecież odprowadzenia spalin. Trzeba więc uważać, żeby nie narobić problemów przy takim sposobie ogrzewania.   Co do samego problemu szronienia i spadku wydatku gazu. Zmiana na czysty propan ma szansę nieco pomóc. Dlaczego? Bo butan przestaje odparowywać w temperaturze ok. 0°C. Dlatego kiedy temperatura samej butli spada poniżej 0°C to pojawia się problem z odparowywaniem gazu i podawaniem go do nagrzewnicy.  Drugi stary sposób na kłopoty z odparowywaniem to wstawienie butli gazowej do dużego naczynia z wodą, np. kastry budowlanej. Butla odbiera wtedy ciepło z wody, znacznie skuteczniej niż z samego powietrza. Jeszcze inna metoda to podłączenie 2 butli, z 2 reduktorami do wspólnego kolektora i z niego zasilanie nagrzewnicy. Ale coś takiego widziałem tylko jako tymczasowe zasilanie kotła, przed podłączeniem domu do zbiornika LPG.  
  • Gość Lipiński
   Każdą instalację warto przedyskutować i uwzględnić lokalne warunki. Bo nawet drzewa powodują spadek generowanego prądu. Najlepsza jest wizja lokalna przez odpowiednich specjalistów, którzy podejdą do tematu rozsądnie i przewidzą wszystkie możliwości. U nas instalację robił Hymon i sprawdzali właściwie wszystko przed projektem. Przez trochę niekorzystne warunki otoczenia mamy zwiększoną moc samych paneli o 10%. Nie dużo więc kosztowo ten wzrost nie był aż tak duży. Za to całość jest optymalnie dobrana do potrzeb rodziny i domu.
  • Jak duża powinna być instalacja? To jedno z najważniejszych pytań na jakie musimy sobie odpowiedzieć decydując się na fotowoltaikę. Nie ma jednej odpowiedzi. Najważniejsze jest przewidywane roczne zużycie prądu w domu. Jednak trzeba też uwzględnić ekspozycję paneli na słońce i to jaką część pozyskanej energii będziemy w stanie zużyć na miejscu, bez oddawania jej do sieci. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/21227-skad-wziac-dofinansowanie-na-instalacje-odnawialnych-zrodel-energii
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...