Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,
Wakacje w pełni! To wyjątkowy czas dla dzieci dlatego warto pomyśleć o ich domowych królestwach. Urządzając pokój dziecięcy musimy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki, zabawy i odpoczynku. Jak? To proste:

1. NAUKA
Światło dzienne ma ogromny wpływ na koncentrację i przyswajanie wiedzy. Niestety zbyt duże nasłonecznienie może doprowadzić do przegrzania poddasza. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie markizy, która chroni przed nagrzewaniem i jednocześnie nie ogranicza dostępu światła.

DSC01446.jpg



2. ZABAWA
Podczas zabawy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego warto rozważyć montaż okna z systemem górnego otwierania, który uniemożliwi samodzielne otwarcie okna. Jeśli chcemy by dziecko mogło też spokojnie bawić się pod oknem, najlepszym wyborem będzie okno z szybą laminowaną. Dzięki niej w przypadku stłuczenia

DSC01446.jpg

.

3. ODPOCZYNEK
Do odpoczynku potrzebny jest komfort, cisza i spokój. Aby dziecko czuło się w pokoju bezpiecznie można zamontować rolety zewnętrzne, które chronią przed hałasem z zewnątrz, tłumią odgłosy padającego deszczu i zabezpieczają okno podczas trudnych warunków pogodowych. Kolorowym i pobudzającym wyobraźnię dodatkiem mogą być rolety z Bajkowej Kolekcji Disney & VELUX, dzięki którym w pokoju mogą się pojawić ulubieni bohaterowie z bajek.

DSC01446.jpg



Więcej pomysłów i porad architekta znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=IqwE4Qqej-w

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam,
Kasia, Doradca VELUX.



Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Okno można wyposażyć w klamkę z kluczykiem - co zapobiegnie otworzeniu go przez dziecko.



Witam,

Potwierdzam, że aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i mieć pewność, że dziecko nie otworzy nam samowolnie okna, możemy zastosować wszelkiego rodzaju zamki blokujące.

W ofercie są dostępne dwa rodzaje zamków blokujących:
- z kluczykiem
- lub bez, działający na wcisk

Zamek blokujący montujemy w górnej części ościeżnicy okna. Kiedy zamek jest zamknięty, skrzydlo okna pozostaje zablokowane przed otwarciem, nie ograniczając funkcji przewietrzania klapą wentylacyjną w przypadku okien GGL/GGU.

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie ma co się spodziewać spektakularnych efektów. Tu kilka osób dzieli się radami w podobnym temacie:  
    • Po drugiej ścianie nie ma nic z tych rzeczy, stoi po prostu szafka i nie ma tam żadnych rur ani nic Jest to mieszkanie świeżo po remoncie w stanie deweloperskim i nie było na niej żadnych usterek. I tak ślady herbaty były pojedynczymi plamami-a tutaj mam wrażenie, że albo może za mocno przycisnęłam, albo może farba była za gęsta-cięzko powiedzieć, ale spróbuj odmalować na nowo docelową farbą tak jak Pan sugeruje.
    • A czy coś wiadomo czemu ten fragment ściany ma inną strukturę? Bo już samo to jest zastanawiające. Ponadto co jest po drugiej stronie tej ściany? Czasem takie dziwne rzeczy wychodzą, gdy po drugiej stronie jest np. prysznic i ściana ulega nadmiernemu zawilgoceniu. Zakładam, że nie jest to po prostu miejsce, w którym rozlała się ta herbata? jeżeli nie ma jakichś szczególnych przyczyn tego stanu rzeczy i powodów do niepokoju to powinno wystarczyć pokrycie ściany farbą separacyjną (na plamy), potem pomalowanie jej docelową farbą.
    • witam ponownie,   po przeczytaniu paru artykułów oraz obejrzeniu filmów na YT, zdecydowałem się, że zrobię instalacje wodnej na rozdzielaczach 2x rozdzielcze do zimnej wody(7 punktów) do ciepłej 3 punkty i tutaj następujące opcję: - rozdzielacz - 3 punkty na podwójnych kolankach(cyrkulacja)  - rozdzielacz na 2 punkty a przez prysznic podwójne kolanko cyrkulacyjne(prysznic jest pierwszym punktem)   Ale bardziej zastanawia mnie fakt przekrojów/przepływów...od pionu mam wyjście na 1/2 do pierwszego zaworu i tak też poprowadziłem instalację dalej. I nie wiem czy gdzieś dalej w instalacji ma sens używania przekrojów np.: 3/4 lub pex 20, skoro tutaj mamy wąskie gardło. Mam 2 typy rozdzielaczy np.: 3/4 belka i zawory 3/4 drugi belka 3/4 i zawory 1/2. Zastanawiałem się żeby użyć dwa łączone lewy 3/4x1/2 na np.: miskę wc a prawy 3/4x3/4 na np.: prysznic, wannę lub zlewozmywak. Jeszcze inna rzecz mnie nurtuje, będę miał zasobnik pojemnościowy i tutaj zastanawiam się czy może na ciepłą wodę i cyrkulację dać np.: pex 20mm, czy to ma sens skoro wcześniej mamy pex 16 lub gwint 1/2, bo jeżeli dobrze rozumiem to zimna wodą wypycha ciepłą wodę z boilera. Zastanawiam się czy może dać też baterie termostatyczne, ale to jest nowy wątek, choć temp wody będę miał raczej stałą 45/40stopni to po przeczytaniu wstępu, gdzie piszą, że mogą usprawnić utrzymanie temp. w przypadku skoków ciśnienia/przepływu więc tam z tyłu głowy trochę też o tym myślę. Ale tak jak pisałem to jest nowy wątek. Z drugiej strony też tak patrzę, że wszystkie gwinty do baterii wannowej, prysznica są na g1/2. Na pewno lepiej byłoby jakbym instalację do rozdzielacza/czy miał poprowadzoną na np.: 3/4, w tedy chyba puszczenie wszystko na pex 16mm nie stanowiłoby problemu.   Jeszcze mam pytanie w jakiej kolejności podpinać punkty pod rozdzielacz zimnej wody? Wstępnie założyłem, że bliżej od źródła będą elementy z dużym/wrażliwym poborem i tak np.: zasobnik, prysznic, zlewozmywak, wanna(tutaj mogę poczekać odkręcam i czekam), z "drugiej strony" będzie miska wc(tym bardziej mogę czekać), zmywarka itd. Proszę o opinię wszystkich, a na pewno: @Redakcja@animus
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...