Skocz do zawartości

Domy z Bali


afj

Recommended Posts

AFJ Sp. z o.o. oferuje drewno jako materiał budowlany ponieważ:


Domy z drewna budowane są ze zdrowego i ekologicznego materiału ich ściany oddychają, a we wnętrzach panuje przyjazny mikroklimat. A wszystko to, dzięki wyjątkowej strukturze drewna, wewnątrz której, na poziomie komórkowym, istnieje stała powietrza.
Domy drewniane bardzo dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie, co szczególnie ważne jest dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie. Ich ciepły, słoneczny kolor ma zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia psychicznego wpływa uspokajająco na nasz układ nerwowy.
Domy z bali charakteryzują się trwałością i są wielopokoleniowe (istnieją w Polsce kościoły drewniane które mają 800 lat)
Domy z bali zapewniają naturalną klimatyzację (latem-chłodno, zimą-ciepło), oraz zużywają dużo mniej energii w procesie ogrzania (termiczność drewnianej ściany o grubości 24-26 cm jest równoważna ścianie z cegły o grubości 1,2 m).
Drewniane domy zapewniają do 90% ochrony przed hałasem.
Budowa domu z bala trwa krótko i nie charakteryzuje się wieloma przerwami technologicznymi.
Prace przy budowie domu z bala są czyste, a po zakończeniu jej otoczenie nie wymaga uciążliwego sprzątania.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...