Skocz do zawartości

Historia edycji

Elfir

Elfir

Dnia 1.07.2020 o 09:29, mhtyl napisał:

 

Nie wiem ale wydaje mi sie że nawet  przy kotle z komora zamkniętą  nie można stosować wentylacji mechanicznej.

 

Dnia 1.07.2020 o 09:29, mhtyl napisał:

Czadem się ludzie zatruwają na własne życzenie, lekceważą własnie wentylacje bo wcale jej nie mają.

Można, ale konkretny typ.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 
Dz.U. 2019 poz. 1065

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.
10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

 

***

w przytoczonym przeze mnie powyżej przykładzie instalacja była sprawna. Doszło po prostu do zbiegu okoliczności wywołanych tym, że wentylacja grawitacyjna jest zależna od kaprysów pogody. 

 

Elfir

Elfir

Dnia 1.07.2020 o 09:29, mhtyl napisał:

 

Nie wiem ale wydaje mi sie że nawet  przy kotle z komora zamkniętą  nie można stosować wentylacji mechanicznej.

 

Można, ale konkretny typ.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 
Dz.U. 2019 poz. 1065

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.
10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...