Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Premium83

Czy izolować ławę fundamentową

Recommended Posts

Witam,
właśnie wylałem ławy fundamentowe (szalunek z desek) w moim przyszłym domu z piwnicą. Mam pytanie bo cały czas zastanawiam się czy mam te ławy czymś izolować przed wilgocią (czy wysmarować boki jakimś środkiem - jak tak to jakim???) budynek będzie podpiwniczony. Proszę o dobrą radę.
Pozdrawiam

napewno musisz zrobić poziomą izolację ławy. a pionowa zapewne nie zaszkodzi. zastosuj jakąś dyspersyjną masę bitumiczną

Na ławę folię izolacyjną zbrojoną lub papę na lepiku. Po wymurowaniu ściany fundamentowej klin z zaprawy wodoszczelnej i malowanie odpowiednią masą izolacyjną pod rodzaj izolacji termicznej ściany fundamentowej. Jeżeli się da pomalować całą ławę (tzn. również z boku) tym lepiej, aczkolwiek nie jest to konieczne.

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Czy IZOLEX DYSPERBIT-DN będzie dobrym środkiem na posmarowanie ławy fundamentowej (czekam aż wyschnie beton) od strony zewnętrznej i wewnętrznej (od góry dam folię albo papę)???

Cytat

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Czy IZOLEX DYSPERBIT-DN będzie dobrym środkiem na posmarowanie ławy fundamentowej (czekam aż wyschnie beton) od strony zewnętrznej i wewnętrznej (od góry dam folię albo papę)???

Będzie wystarczająca. Tym samym środkiem smarowałem u siebie.

Cytat

Jak najbardziej pod styropian się nadaje.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...