Skocz do zawartości

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jakie rozmiary i kat dachu ma dom 
    • Dziękuję za odpowiedź czyli jak ja mam to w takim razie rozwiązać nie chce znowu czekać na wz trzy miesiące....   
    • Nie projektu bo się pytałem, dom ten jest pod rodzicach a że sprzedająca wyjechała w 2001 do kraju zdradzieckiej rudej mordy to postanowiła go sprzedać 
    • Jest zbrojenie - widac jakieś pręty dołem, więc wygląda na to, że to miało grać z tym słupem. Ale musisz wziąc konstruktora, żeby to obejrzał na miejscu - i dopiero wtedy coś robić wg jego wskazówek. Inaczej grozi poważna katastrofa w czasie, lub po robocie. Nikt odpowiedzialny tu ci nie poradzi, mając tylko fotki.   Słup zapewne odrobinę opadl - a pod obciązeniem płyta też opadła w narożniku. Nie wiadomo, jak zakotwiona jest w ścianie - jeśli byla od początku, to pewnie wychodzi z wieńca stropu - tak wygląda z fotki. A czy słup był zaprojektowany i budowany razem z tą płytką?. Gorzej - jeśli ten słup był dorabiany później - bo to by znaczyło, że najpierw narożnik płyty opadł - a potem go podpierano (a każdy fundament odrobinę siada) - na pewno wtedy zbrojenie nie było pod tą sytuacje zrobione i narożnik wreszcie kiedyś pęknie.   Reasumując!: To musi na miejscu obejrzeć konstruktor - i wtedy dopiero on da jakieś opcje. Może też jest jakis projekt tego budynku dostępny?   Może być i tak - i to by była najtańsza sytuacja  - jeśli płyta jest cała, nie pękla, tylko opadła - że wystarczy tą ścianę zespolić z budynkiem? I wystarczy wzmocnić fundament słupa, żeby dalej nie opadał?  
    • Przecież wszystko jest jasno opisane w czym jest problem?? to jak wysoka jest sciana w projekcie ? jak 6,7 m to ma budynek piętrowy. Natomiast z wz wynika że musiasz mieć dach dwuspadowy i kalenica moze być prostopadle lub równolegle do lini zabudowy i mozesz mieć ścianę po stronie spaku połaci 2,6-3,8 a pozostałe sciany wraz ze scianami szczytowymi max 9 m  jak mozesz mieć niski budynek i kalenicę na 9 metrch ? Jest jeden haczyk nie mozesz mieć jednak prostopadłego ustuowania do frontu działki tylko rówoległe jest bład w wz bo elewacja frontowa czyli trontem do frontu dziaki musi miec 2,6 do 3,8 m i nie będzie to sciana sczytowa. chyba że zbudujesz bungalow o łagodnym spadku dachu czyli 25 st i faktycznie w 3,8 m być się wyrobił. A jaki ty własciwie masz ten budynek 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...