Skocz do zawartości

ceramika tradycyjna czy poryzowana ?


Gość Guest_DYLOT_*

Recommended Posts

Gość Guest_DYLOT_*
Witam !
Chcę na wiosnę budować dom, w projekcie mam ścianę z Porotherm 25cm + styropian 14cm.
Zastanawiam się czy jednak nie zdecydować się na ceramikę tradycyjną.
Jak tu wyglądą izolacyjność cieplna akustyczna itp.
Czy czasem porotherm nie jest przereklamowany.
Czy jest tutaj wielka różnica? Chcę zastosować dobrą izolację i ciepły tynk maszynowy gipsowy.

pozdrtawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Witam
Ceramika poryzowwana powstała po to by zbliżyć się właściwościami cieplnymi ceramiki do np. betonu komórkowego (zachowując inne właściwości ceramiki np. pojemność cieplną).
W obecnych czasach stosując ocieplenie przegród zewnetrznych właściwości cieplne przegrody uzyskujemy przez grubość izolacji.
Jeżeli chcesz mieć spokojną głowę poproś projektanta, kierownika budowy lub kogoś kto miał styczność z obliczeniami współczynnika U aby przeliczył Ci jak wpłynie na wartość tego współczynnika zamiana Porothermu na inny materiał ceramiczny (np. pustak szczelinowy MAX). Następnie dostosuj grubość izolacji aby osiągnąć minimalną zadawalającą wartość współczynnika U.
Tradycyjna ceramika na pewno bedzie tańsza.
P.S. Zmiany takie najlepiej zawsze konsultować z projektantem. Bo to nie jest tylko zmiana grubości izolacji ale także parametrów nośnych przegrody.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość T.  Brzęczkowski
Dużo ważniejszą kwestią jest, czy dasz izolację za odbiornikiem jakim jest ściana na fundamencie, czy przed. Izolacja za odbiornikiem nie dość, że nie jest skuteczna (nie zamuka się z izolacją podłogi) to chłonie wigoć z pomioeszczenia. W dachu powietrze wpuszcza się od "zimnej " strony (przewa wentylacyjna i folia paroprzepuszczalna) a Boże broń od "ciepłej"( folia hydroizolacyjna) w ścianie jest ta sama fizyka. Kolejną wadą takiego rozwięzania jest trudność w sterowaniu czasoym ogrzewaniem. To jkaby gotowanie beczki z wodą gdy się chcemy napić szklankę herbaty.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...