Skocz do zawartości

Zmiana konstrukcji dachu źle wykonana


Gość Guest_Stefan_*

Recommended Posts

Gość Guest_Stefan_*
Firma która od 2003 roku realizuje projekt mojej inwestycji „Zmiana konstrukcji dachu z przeznaczeniem strychu na cele mieszkalne”.
Prace nie zostały wykonane zgodnie z projektem m.in. słup stoi w części komunikacyjnej, konstrukcja dachu nie jest zgodna z wymiarami projektu, dach jest krzywy i jest wiele usterek.
Przy prostowaniu dachu uszkodzono strop i jest obawa ze może się zawalić.

Nadzorujący jest architektem. W obecnej sytuacji z mojej oceny nadzorujący powinien zrobić inwentaryzację wykonawczych prac, czyli sprawdzić zgodność z projektem i ekspertyzę budowlaną dotyczącą uszkodzonego stropu, aby mieć podstawę do wszczęcia postępowania wobec niesumiennej firmy – brak takie decyzji do nadzorującego. Nadzorujący uważa, iż to inwestor powinien się dogadać z wykonawcą.
Proszę o radę co dalej robić?
Link do komentarza
Podstawowym dokumentem opisującym przebieg robót budowlanych jest dziennik budowy, w którym powinny być umieszczone wszelkie uwagi i zalecenia wpisane przez projektanta, kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego jak i samego inwestora. Z pytania nie wynika jaką funkcję pełni "nadzorujący" - nadzoru autorskiego projekty, inspektora czy kierownika budowy , jednak niezależnie od tego za jakość wykonanych prac odpowiada jednak wykonawca. Wymienione powyżej osoby mogą bowiem jedynie wpisywać swoje uwagi i zastrzeżenia, a do ich realizacji zobowiązany jest inwestor i on musi porozumieć się z wykonawcą. Także kosztami ewentualnych ekspertyz obciążany jest inwestor. Natomiast ewentualne roszczenia w stosunku do projektanta, inspektora nadzoru, czy kierownika budowy mogą być uzasadnione jeśli wpisem w dzienniku budowy zatwierdzili oni nieprawidłowe wykonanie robót.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...