Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Guest_Stefan_*

Zmiana konstrukcji dachu źle wykonana

Recommended Posts

Gość Guest_Stefan_*
Firma która od 2003 roku realizuje projekt mojej inwestycji „Zmiana konstrukcji dachu z przeznaczeniem strychu na cele mieszkalne”.
Prace nie zostały wykonane zgodnie z projektem m.in. słup stoi w części komunikacyjnej, konstrukcja dachu nie jest zgodna z wymiarami projektu, dach jest krzywy i jest wiele usterek.
Przy prostowaniu dachu uszkodzono strop i jest obawa ze może się zawalić.

Nadzorujący jest architektem. W obecnej sytuacji z mojej oceny nadzorujący powinien zrobić inwentaryzację wykonawczych prac, czyli sprawdzić zgodność z projektem i ekspertyzę budowlaną dotyczącą uszkodzonego stropu, aby mieć podstawę do wszczęcia postępowania wobec niesumiennej firmy – brak takie decyzji do nadzorującego. Nadzorujący uważa, iż to inwestor powinien się dogadać z wykonawcą.
Proszę o radę co dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowym dokumentem opisującym przebieg robót budowlanych jest dziennik budowy, w którym powinny być umieszczone wszelkie uwagi i zalecenia wpisane przez projektanta, kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego jak i samego inwestora. Z pytania nie wynika jaką funkcję pełni "nadzorujący" - nadzoru autorskiego projekty, inspektora czy kierownika budowy , jednak niezależnie od tego za jakość wykonanych prac odpowiada jednak wykonawca. Wymienione powyżej osoby mogą bowiem jedynie wpisywać swoje uwagi i zastrzeżenia, a do ich realizacji zobowiązany jest inwestor i on musi porozumieć się z wykonawcą. Także kosztami ewentualnych ekspertyz obciążany jest inwestor. Natomiast ewentualne roszczenia w stosunku do projektanta, inspektora nadzoru, czy kierownika budowy mogą być uzasadnione jeśli wpisem w dzienniku budowy zatwierdzili oni nieprawidłowe wykonanie robót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...