Skocz do zawartości

FLAWIA 2 - DOMENA PROJEKT


angelikaw

Recommended Posts

  Cytat

Melduję, że założycielka wątku żyje, ale budowa niestety uśpiona.

Gratuluję wyboru. Cieszy mnie, że wątek ma szansę odżyć icon_smile.gif

Z ciekawości zapytam, skąd taka decyzja o zmniejszeniu garażu?
Jakich zmian planujecie dokonać?

Powodzenia!
Zachęcam do dzielenia się wszelkimi spostrzeżeniami dot. projektu i budowy.

Rozwiń  


Decyzja nie tyle o zmniejszeniu, co o nie zwiększaniu ;) To wersja Flawia (klasyczna) w odbiciu lustrzanym. Działka ma szerokość 20,5m więc podwójny garaż np. w innym projekcie zabierałby miejsce pozostałej części domu.

Jeśli chodzi o zmiany, to powiększamy salon do obrysu prostokąta przedłużając jednocześnie zadaszenie tarasu, robimy wejście do kotłowni pod schodami i wyjście na ogród, likwidując jednocześnie przejście między garażem a kotłownią. Prawdopodobnie powiększymy też nieco kotłownię kosztem gabinetu, ale pani architekt głowi się jeszcze jak to ogarnąć konstrukcyjnie - pewnie wyjdzie podciąg i różnica poziomów posadzki. I z drobiazgów, zamiana okna w salonie i w gabinecie na tarasowe icon_smile.gif

Sam projekt nie sprawia mi generalnie zagwozdek, mam policzony szczegółowy kosztorys, gdyby ktoś chciał się zapoznać i ewentualnie zweryfikować moje założenia ;) Większym problemem (bardziej ogrodniczym niż budowlanym) jest 7m gliny pod warstwą humusu i brak kanalizacji ;)

flawia_l_rzut_poddasza_pogladowy.pdf

flawia_l_rzut_poddasza_pogladowy.pdf

Link do komentarza
  Cytat

Decyzja nie tyle o zmniejszeniu, co o nie zwiększaniu ;) To wersja Flawia (klasyczna) w odbiciu lustrzanym.

Rozwiń  

Jakoś nie zapamiętałam tej wersji projektu z pojedynczym garażem i musiałam poszperać na stronie pracowni icon_smile.gif Może dlatego, że dla mnie pojedynczy garaż to stanowczo zbyt mało przestrzeni gospodarczej w tym domu.

U nas kotłownia strasznie mała się wydaje być mimo, że jest 2x większa, niż u Was. Tu projektant nie bardzo się spisał niestety. Na piec gazowy będzie ok, ale wstawić tam większy zasobnik na wodę - będzie wyzwaniem.

W kwestii podciągów - u nas w salonie ma być wzmocniony, bo to jednak spora powierzchnia i KB zalecił takie rozwiązanie.

Co do okien w salonie - zastanawiałam się nad zmianą okna na drzwi tarasowe, ale ostatecznie zostawimy okno, bo jedno wyjście na wystarczy, a pokój byłby mniej ustawny.
Drzwi tarasowe w pokoju obok - to kusząca opcja. Zwłaszcza, jeżeli chcielibyśmy tam kiedyś zrobić sypialnię lub po prostu gabinet do pracy.

Kosztorys - bardzo chętnie porównam Wasze założenia z naszymi. Choć moje mogą być nieaktualne, no i nie uwględniają wszystkiego (wiele rzeczy robimy sami, np. całą elektrykę).

Link do komentarza
  Cytat

Jakoś nie zapamiętałam tej wersji projektu z pojedynczym garażem i musiałam poszperać na stronie pracowni icon_smile.gif Może dlatego, że dla mnie pojedynczy garaż to stanowczo zbyt mało przestrzeni gospodarczej w tym domu.

U nas kotłownia strasznie mała się wydaje być mimo, że jest 2x większa, niż u Was. Tu projektant nie bardzo się spisał niestety. Na piec gazowy będzie ok, ale wstawić tam większy zasobnik na wodę - będzie wyzwaniem.

Rozwiń  


Fakt, kotłownia wielka nie jest. Po wygospodarowaniu dodatkowej wnęki na graty może będzie trochę lepiej icon_smile.gif W każdym razie planujemy też stworzyć mini strych, więc to kolejne miejsce na pierdolnik ;)

Kosztorys w załączniku, wiadomo, w przypadku pojedynczego garażu powierzchnia jest trochę mniejsza icon_smile.gif Kwestie konstrukcyjne są ogarnięte dość dokładnie, zarówno ja jak i mój tata pracujemy jako kierownicy budów ;) Ale chętnie podpytam o wnioski na temat instalacji, tutaj zakres wiedzy mam sporo mniejszy ;)

Jeśli chodzi o rozwiązania projektowe, to poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z płaszcza wodnego na kominku. Niby fajne i efektywne rozwiązanie, ale ciągle mam przed oczami taką wizję: mroźna zima, w kominku nahajcowane, zasobnik podgrzany do granic możliwości i nagle łup, nie ma prądu - instalacja się gotuje i wybucha :P

I przede wszystkim pytanie: na jakim etapie budowy jesteście? I jeśli budujecie się gdzieś w okolicy Łodzi to może można podejrzeć? ;)

Kosztorys_budowy_domu.pdf

Link do komentarza
  Cytat

I przede wszystkim pytanie: na jakim etapie budowy jesteście? I jeśli budujecie się gdzieś w okolicy Łodzi to może można podejrzeć? ;)

Rozwiń  


Pabianice to rzut beretem! Jak miło. My budujemy w Kleszczowie.

Niestety stanęliśmy na zerowym stanie. Mamy jednak już wszystkie instalacje pod chudziakiem i wszystkie przyłącza.
Może uda się ruszyć na wiosnę. Materiał na ściany już czeka. Szukamy też nowej ekipy.

Dziękuję za kosztorys. Później porównam i podeślę to, co mam.
Jak dobrze wiedzieć, że jest tu fachowiec! icon_smile.gif

A kominek - wciąż się zastanawiam, czy jest nam potrzebny icon_cool.gif


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  Cytat

Hej, rezygnujemy z jednej toalety na górze. Będziemy mieli pokój z garderobą. Od łazienki będzie wejście do pralnio-suszarni. Chcemy, aby strop był nad całym garażem i jakiś stryszek tam zrobić, bo w sumie mało miejsca na przydasie:)
W ogóle przydałby się taki sam projekt, ale większy o jakieś 10m2:)

Rozwiń  

To właśnie takie zmiany, jakie my planujemy na poddaszu icon_smile.gif

Na dole zamurowanie jednego wejścia do kuchni (tego od strony korytarza wejściowego).


Zgadzam się - dom niby spory, ale miejsca na przechowywanie zbyt mało.
Link do komentarza
  Cytat

W sumie o tej ścianie to nie myślałam, ale fajny pomysł. A na jakim etapie jesteście?

Rozwiń  

U nas niestety bez zmian: stan zero z instalacjami + kupiony materiał na ściany. Może w końcu na wiosnę ruszymy z kolejnym etapem.

A Wy? Kiedy ruszacie??

Wstawiałam zdjęcia parteru po zmianach, ale jakiś chochlik pousuwał większość z forum.
To jeszcze raz - tu jeszcze widać zmianę w kotłowni.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
    • Cenna uwaga, bo ja tych blach nie pozaginałem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...