Skocz do zawartości

Czy ogrodzenia betonowe należy impregnować?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Decydującą sprawą w późniejszym eksploatowaniu ogrodzenia betonowego jest jego impregnacja. Jest to zabieg, który ma na celu zabezpieczyć beton przed przyjmowaniem wilgoci i brudu oraz sprawić, że będzie łatwiej utrzymać go w czystości.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/porady/13666-czy-ogrodzenia-betonowe-nalezy-impregnowac

Link do komentarza
Ja mam ogrodzenie drewniane z przęseł ryflowanych sosnowych, jest ono zabezpieczone impregnacją ciśnieniową i lakierowane i utwardzone po tym zabiegu. Ale wiadomo że trzeba będzie je pomalować kiedyś. Mam je drugi rok i z tego co widzę to nieźle się trzymają ale w przyszłym trzeba będzie już pomyśleć o polakierowaniu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość Maks
antis, cytuję bo nie doczytałeś: "Na rynku jest wiele środków do impregnacji, które nakłada się za pomocą pędzla lub natrysku z zachowaniem okresu 1 miesiąca od zakończenia budowy. Zabieg ten można wykonać samemu stosując się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu."
Link do komentarza
Gość PRyVK
Cytat

antis, cytuję bo nie doczytałeś: "Na rynku jest wiele środków do impregnacji, które nakłada się za pomocą pędzla lub natrysku z zachowaniem okresu 1 miesiąca od zakończenia budowy. Zabieg ten można wykonać samemu stosując się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu."


Witam Wszystkich,jestem nowy i zielony Do betonu wylewanego dodaje się specjalny preparat i nie wymaga impregnacji.mam tak już 9 lat jest o.k.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Ja bazowałem akurat na tym artykule https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,betonowe-gazony-i-kwietniki-w-twoim-ogrodzie-dlaczego-warto-sie-nimi-zainteresowac,wia5-3266-42544.html, ale człowiek uczy się całe życie i dobrze czasem swoją wiedzę skonfrontować z innym źródłem jak to tutaj. Niemniej jednak gazony ogrodowe to bardzo praktyczne rozwiązanie do każdego ogrodu
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...