Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Miś

jak policzyć ilość cegieł

Recommended Posts

Gość Miś
I nteresuje mnie czy jest jakaś metoda, żeby obliczyć ilość cegieł (max) potrzebnych do wykonania ścian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

I nteresuje mnie czy jest jakaś metoda, żeby obliczyć ilość cegieł (max) potrzebnych do wykonania ścianWitam
Pewnie że jest. Bierzesz zliczasz powierzchnię ścian (m2) odejmujesz powierzchnie otworów okiennych i drzwiowych. Następnie wyszukujesz w internecie producenta cegieł max - najczęściej na swojej stronce podaje on zurzycia pustaków w szt/m2. Ilość sztuk na m2 mnożysz przez otrzymane m2 ścian. Należy jeszcze dodać jakiś procent na ewentualne docinki lub zniszczenia cegły (np. 15%) i mamy orientacyjną ilość max-ów nam potrzebnych. Jeżeli nie chce ci się szukać po internecie to mogę podpowiedzieć że przy grubości ściany ~29 cm na m2 ściany wchodzi około 25 pustaków natomiast przy grubości sciany ~19cm wchodzi na m2 około 18 pustaków.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławomir pisze że "zwykle nie ma potrzeby liczyć ilości cegieł, gdyż w projekcie takie informacje są podane". A jeżeli nie jest podane icon_confused.gif ???? A Miś ma wielką ochotę sobie policzyć icon_wink.gif ??
To co mu Sławomirze poradzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość II
Cytat

może policzyć narozniki i / 8?Ale dowciapny jesteś Gościu icon_mrgreen.gif . Coś Ci się pokiełbasiło bo w "gwarze" murarskiej to są ale dziewiątki icon_razz.gif (kto w temacie to będzie wiedział o co chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak to jest ze jedni dymia ponad miare i żadna kara na nich spada – a przeciez rząd tak walczy ze smogiem a inni kupuja solidny wysokoenergetyczny wegiel – nic nie dymia – i nic z tego nie maja
  • No tak... to wiele wyjaśnia. Niby program Czyste Powietrze ma wspierać najuboższych energetycznie, ale też tych, którzy mają najniższe dochody. Tylko czasem trudno oddzielić to, co jest nam potrzebne na lata i patrzeć trochę w przyszłość, od tego co jest nam potrzebne w danej chwili.  Niestety... dla tych najuboższych pierwsza potrzeba wygrywa. Po raz kolejny z dyskusji wynika, że jednym instrumentem nie jesteśmy w stanie wygrać ze smogiem. 
  • Ciekawe, modne i praktyczne ostatnio rozwiązanie: płyty betonowe wielkogabarytowe - na podjazd, taras, chodniki. Zobaczcie, jakie mają cechy płyty wielkogabarytowe Bruk-Bet, jak się je układa:  
  • Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki...

   Co zadecydowało o sukcesie płyt wielkoformatowych Bruk-Bet? Moda na nowoczesność w architekturze i otoczeniu domu. Minimalizm w projektowaniu budynków i przestrzeni wokół nich. Dom świetnie prezentuje się w otoczeniu wielkoformatowych gładkich płyt, których utrzymanie w czystości nie zabiera wiele czasu. To drugi powód sukcesu - płyty o dużym formacie są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu. Z prostego powodu - mają niewiele fug...   Kolekcja wielkogabarytowych płyt brukowych NOVATOR Bruk-Bet to płyty o formatach od 20x20 cm do 100x100 cm. Płyty są wytrzymałe i na obciążenia fizyczne (wjazd auta), i na zabrudzenia. Płyty w procesie produkcji otrzymują specjalną powłokę o nazwie Perlon Lamino. To warstwa licowa, trwale zabezpieczająca. Na powierzchni płyt Bruk-Bet nie występują wykwity wapienne, kolor nie blaknie, nie porastają mchy ani algi. Płyty nie wymagają renowacji ani też specjalnej pielęgnacji. Łatwo usunąć z powierzchni nawet tak trudne zabrudzenie, jak plamy po oleju silnikowym.   Płyty wielkoformatowe układa się nie tylko na podjeździe, ale też na tarasie i na chodnikach. Wielki format na tarasie? To i uroda, i wygoda dla inwestora, kiedy można za jedną zleconą pracą wykonać całe (trwałe) otoczenie domu.   Jak wykonuje się nawierzchnię z płyt wielkoformatowych? Pierwszym etapem jest pomiar terenu i wyznaczenia granic układanej nawierzchni oraz poziomu bruku. Na wytyczonym obszarze należy usunąć humus i wybrać ziemię do głębokości 25-50 cm. Grunt powinien być jednorodny i nośny, przepuszczalny i niewysadzinowy. Trwałość nawierzchni z płyt Bruk-Bet zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Podbudowę wykonuje się albo z kruszyw naturalnych i łamanych, albo mieszanki żwirowopiaskowej zagęszczonej warstwowo. Podbudowa o grubości 15-20 cm dla nawierzchni dla ruchu pieszego; 25-40 cm dla nawierzchni dla ruchu pojazdów mechanicznych. Na podbudowie powinien być utrzymany spadek 1-3%. Płyty układane są według projektu, z zachowaniem spoiny o szerokości 3-10 mm. Szczeliny wypełnia się na koniec fugą żywiczną, płukanym piaskiem lub granofugą, czyli mieszanką szlachetnych kruszyw o frakcji 0,5-2,0 mm. Innym trwałym rozwiązaniem jest spoinowanie fugą na bazie żywic. Jedną z najbardziej popularnych jest fuga żywiczna Prestige także marki Bruk-Bet.   Zapraszamy do obejrzenia filmu, jakie cechy mają płyty wielkoformatowe Bruk-Bet i jak się je układa...
 • Popularne tematy

×