Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Jak w temacie albo zakupię kabel 4*2,5 linka (50metrów) + dwie mufki 32 albo polećcie mi dobrą hurtownię na allegro bądź gdzieś indziej w sieci.

(kabel ma robić za przedłużacz przez czas jakiś)

Dopisuję: ewentualnie czekam na polecenie taniej hurtowni w Kielcach bądź okolicach Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tylko czemu 4 żyłowy a nie 5? Teraz daje się pięcio żyłowe.

Jeżeli chcesz zrobić przedłużacz to poszukaj gotowych ,są takie 50 m przedłużacze.


Nie wiem dlaczego 4żyłowy a nie 5? Nie umiem Ci odpowiedzieć - akurat na tym to się kompletnie nie znam i kupię co mi kazano..... A takie przedłużacze patrzyłem i faktycznie są ale kosztują nieco więcej niż zakup kabla i muf nawet z "drogich" sklepów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

4 piny to stary model gniazd - wtyczek 400V 16A .Choćby dla zapasu na przyszłość warto kupić przewód 5cio żyłowy.


A widzisz - stara betoniarka.... Faktycznie.

Nie ma sensu (dla mnie) robić zapasu bo po SSO kabel posłuży jeszcze przez chwilę jako przedłużacz zwykłego 230V (do czasu przyłącza ZE), a potem to albo będzie robił za przedłużacz "ogrodowy" albo wsadzę go w ścianę. Zwyczajnie bez sensu mi robić ten zapas - nie wykorzystam go. Mimo wszystko dzięki za radę.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A widzisz - stara betoniarka.... Faktycznie.

Nie ma sensu (dla mnie) robić zapasu bo po SSO kabel posłuży jeszcze przez chwilę jako przedłużacz zwykłego 230V (do czasu przyłącza ZE), a potem to albo będzie robił za przedłużacz "ogrodowy" albo wsadzę go w ścianę. Zwyczajnie bez sensu mi robić ten zapas - nie wykorzystam go. Mimo wszystko dzięki za radę.


Nie ma znaczenia ,że stara betoniara . W gnieździe pomijasz jeden kabel i problem z głowy. Może wystąpić inny problem bo jeżeli ktoś od kogo będziesz "pożyczał" prąd ma różnicowkę a Ty dasz 4 żyłowy to może wywalać różnicówkę.
A tak to dużo nie zaoszczędzisz między 4 a 5 żyłowym a z perspektywy czasu możliwości większe bo nawet gdybyś miał odsprzedać komuś to 5 żyłowy prędzej sprzedasz aniżeli 4 żyłowy.
W ścianę nie powinno się kłaść linki ,ale jeżeli już to i tak 5 żyłowy ma większe pole manewru icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie ma znaczenia ,że stara betoniara . W gnieździe pomijasz jeden kabel i problem z głowy. Może wystąpić inny problem bo jeżeli ktoś od kogo będziesz "pożyczał" prąd ma różnicowkę a Ty dasz 4 żyłowy to może wywalać różnicówkę.



Ma znaczenie bo wiem od kogo i dla kogo pożyczam i to właśnie z tego źródła dostałem prikaz zakupu w/w kabla.

Cytat

A tak to dużo nie zaoszczędzisz między 4 a 5 żyłowym a z perspektywy czasu możliwości większe bo nawet gdybyś miał odsprzedać komuś to 5 żyłowy prędzej sprzedasz aniżeli 4 żyłowy.


Właśnie dlatego porosiłem tu o pomoc ale jakoś nikt nie ma do odsprzedania takowego kabla (nawet 5 żyłowego) ale owszem przyznaję, że jeśli już będę w hurtowni i różnica w cenie będzie niewielka to zakupię 5cio żyłowy.

Cytat

W ścianę nie powinno się kłaść linki ,ale jeżeli już to i tak 5 żyłowy ma większe pole manewru icon_biggrin.gif


Teoretycznie prawda, ale praktycznie to 50metrów kabla to (jeżeli nie zostanie na przedłużacz) to zginie gdzieś w ścianie i nawet nie zauważę kiedy i jak.... A że się nie powinno - no cóż wiele rzeczy "nie powinno" się robić tak jak robi się je na co dzień.

Ponawiam zapytanie - nie ma ktoś na zbyciu pozostałości po swojej budowie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dokładnie, w tej chwili jest loteria, może to wszystko ebnąć z dnia na dzień, tak jak z dnia na dzień wszystko poszybowało do góry. 1kg świeżych malin 90zł/kg tak na marginesie. Ja mieszkam 25km od granicy Krakowa i tu już podobno są ceny 17tys za 1ar. Jak nie wyjdą jakieś cuda, o których pisze[mention=20489]animus[/mention] w 150tys z remontem powinieneś się zmieścić. Liczę dach, ocieplenie, ogrzewanie w całości, okna i drzwi. Nie liczę środka, bo ceny za robocizne są też różne od 60zł do 100zł za 1m2 np suchych tynków. Bierz jeszcze pod uwagę program czyste powietrze, do 53tys mógłbyś otrzymać dofinansowania. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • Teraz ceny zaszalały i jest wysokie ryzyko cokolwiek  kupować/sprzedawać,  jak pęknie bańka mieszkaniowa można albo zostać bez kasy na zakup po sprzedaży mieszkania, albo dobrze zarobić.
    • Remonty nieraz wychodzą drogo, wszystko zależy w jakim stanie jest dom, ten kto ogląda musi się znać na budownictwie, zdążyło mi się już dla kogoś zacząć remontować i rozbieraliśmy najpierw dach. stropy, potem ściany i zostały tylko fundamenty i na nich wylewałem nowe lawy, tak z domu niewiele zostało, krokwie nie nadawały się na   wbudowanie., Z używki z domu postawiłem tylko budyneczek gospodarczy i to dobrego materiału ledwo starczyło, okazało się też,  że trzeba wiercić nową studnię bo stara nie nadążała z wodą, tak to czasami wychodzi.  Domu używki nie jesteś już w stanie tak ocieplić jak nowo postawionego, w dodatku nie zmienisz już usytuowanego domu względem stron świata, oraz potrzebny większy remont żeby wewnątrz przestawiać przegrody, otwory okienne często są zbyt małe, instalacje z przyłączami prawdopodobnie do wymiany, elektryczna przeważnie zawsze, kanalizacyjna przy remoncie bardzo często zostaje szczątkowa, woda i centralne praktycznie w całości do wycięcia, kominy i ściany nośne wymuszają podział budynku, czasami trafi się działka zalewowa- deszcz/ulewy,, albo rzeka, w ostateczności upierdliwe sąsiedztwo może się jeszcze trafić.
    • A w jakiej okolicy mieszkasz z ciekawości ? Chciałbym kupić jak najszybciej jakiś dom i nawet niech stoi 2 3 lata bo wiem że z roku na rok coraz droższe są nieruchomości
    • To jest nie do wiary, u mnie na wsi gruntu tej wielkości się nie kupi za te pieniądze. Z kolei dla większości ludzi taki dom ma wartość taką, że trzeba zapłacić za wywiezienie gruzu. Tu z kolei są wszystkie media i przynajmniej za tym nie trzeba chodzić. Tak naprawdę to jest dom w którym z dnia na dzień można zamieszkać . Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...