Skocz do zawartości

Satel Versa 10 - problemy z uruchomieniem


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Zamontowałem instalację alarmowa opartą na centrali Satel Versa 10 i czujkach PIR Bosch Blue Line 2 (o obwodów). Wszystkie czujki połączyłem w konfiguracji 2EOL NC i tak też zaprogramowałem (wejścia od 2 do 9). Sygnalizator zewnętrzny SP-4001 podłączyłem zgodnie z instrukcją wykorzystując wejście 1 (działa). Problem jest taki że centrala nie aktywuje wejść czujek, zarówno podczas czuwania jak i testu wejść (są nieaktywne, diody nie migają itp.). Problem zapewne tkwi w ustawieniach (konfiguruję manipulatorem bo nie posiadam odpowiedniego kabla). Jakie ustawienia odpowiadają za mój problem ?


OK. Znalazłem zwarcie i teraz jest OK. Edytowano przez BIGL (zobacz historię edycji)
Napisano
Polecam zakup przewodu na pewno się przyda a nie kosztuje fortuny, są funkcję które trudno ustawia się manipulatorem. Zaoszczędzisz czas i nerwy. A przy okazji zrobisz sobie jeszcze jakąś automatykę.
Napisano
Wiem że z przewodem było by lepiej i czytelniej (z czasem kupię), ale udało mi się jakoś ustawić system i działa icon_biggrin.gif . Czy jest taka opcja wejść (czujek) aby aktywowały się dopiero po uzbrojeniu alarmu ? Chodzi mi o oszczędność energii el. itp.
Napisano
Muszę to sprawdzić. Ale to jest raczej nie potrzebne czujka pobiera maksymalnie ok 3mA jest to bardzo znikoma ilość. Ładowarka do telefonu nokia pobiera ok 800mA a często ludzi rzadko je wyłączają z prądu. Więc w tym kierunku na pana miejscu nie szukałbym oszczędności.
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Witam, mam małe pytanko do ludzi którzy mają doświadczenie w montowaniu takich instalacji. Czy przy konfiguracji 2EOL/NC trzeba wykorzystać 4 żyły przewodu, czy też można tylko 3 (wspólna dla COM zasilania i styków). Czy wpływa to jakoś na pojawianie się fałszywych alarmów?
  • 2 lata temu...
Napisano
  Cytat

Witam, mam małe pytanko do ludzi którzy mają doświadczenie w montowaniu takich instalacji. Czy przy konfiguracji 2EOL/NC trzeba wykorzystać 4 żyły przewodu, czy też można tylko 3 (wspólna dla COM zasilania i styków). Czy wpływa to jakoś na pojawianie się fałszywych alarmów?

Rozwiń  

Spokojnie możesz zrobić to na wspólnej masie. W działaniu nie będzie różnicy. Problem pojawi się jak będzie trzeba coś pozamieniać na przewodach celem ustalenia przyczyn wadliwego działania urządzeń. Ale jest tez szansa, że nigdy cos takiego nie będzie miało miejsca.
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...