Skocz do zawartości

Pytanie - ZI i WZ


Kamil38

Recommended Posts

Witam! Miałem ostatnio okazje rozmawiać z pewną osobą nt. sprzedaży działki, ta osoba zapytała mnie o coś takiego:
"- Proszę dodatkowo o informację czy wydano WZ i ZT, czy jest plan miejscowy". Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają skróty WZ i ZT? Ponadto plan miejscowy to plan przestrzennego zagospodarowania? Pozdrawiam, Kamil
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam! Miałem ostatnio okazje rozmawiać z pewną osobą nt. sprzedaży działki, ta osoba zapytała mnie o coś takiego:
"- Proszę dodatkowo o informację czy wydano WZ i ZT, czy jest plan miejscowy". Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają skróty WZ i ZT? Ponadto plan miejscowy to plan przestrzennego zagospodarowania? Pozdrawiam, Kamil




Tak

MPZP - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jesli jest wystawiony przez gmine , to wszelkie informacje i wytyczne co do rodzaju budowy domó jednorodzinnych sa w nim zawarte jak np. kat nachylenia dachu, jaka kolorostyka obowiazuje, jaka wysokosc dachu, jakie minimalne wymiary od ulicy, kolejnej dzialki itd itd.

Jesli nie ma wydanego miejscowego planu zagospodarowania przesrzennega, trzeba zwrocic sie wowczas do urzedu gminy po tzw warunki zabudowy ( WZ )

Pozdrawiam,
Do sprawdzenia masz dzialke ?
www.planyzagospodarowania.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...