Skocz do zawartości

Hurtownia budowlana: RADBUD


Recommended Posts

  • 8 miesiące temu...
  • 7 lata temu...
Gość Greg 997
Szczerze odradzam przedstawiciela KRISPOL - RAD BUD z Lublina - Ze względu na dużą ilość problemów - wypisze kilka w punktach. 1. profile mają, różne kolory, białe, szare, brązowe - w ramach jednego zamówienia Okna mają różne poziomy po montażu - HS na innym niż pozostawłe - co utrudnia obróbkę tarasów. 2. okna zamówione odwrotnie (potwierdzenie zamówienia na mailu) 3. złe klamki - zamówienie ciągle w realizacji - od sierpnia 4. brak regulacji okien - 5 wizyt przez okna wieje w domu pasywnym - brak reakcji. 5. Żaluzje fasadowe - ustawienie zajęło ok 3 miesięcy, czujnik pogodowy zamontowano pod rynną od zachodniej strony 6. "Krispol - okna bez barier" - to tylko frazes - do chwili obecnej brak nakładki progowej w oknie HST o wartości ponad 10K. Okno bez nakładki ma próg niżej niż pozostałe okna - po za tym różnica poziomu nie jest oklejona - co powoduje że szare okno na całej długości jest biała. Na pytanie do właściciela Radbud jak to wygląda i co z tym zrobić usłyszeliśmy: "proszę sobie kupić szary flamaster i pomalować" - kpina nie obsługa - pomijając brak kultury właściciela i jego komentarze. 7. Szyba w największym oknie pękła od naprężenia spowodowanych złym montażem lub wadą produkcyjną (fachowa opinia rzeczoznawcy z ICH strony) - propozycja: 40% zniżki na nową - niedorzeczne. 8. innych drobiazgów mnóstwo 9 Firma nie chce polemiki i usuwa komentarze z forów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...