Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z łazienki


mates08

Recommended Posts

Witam! Mam pewien problem. Otóż Niedawno zamontowałem szambo szczelne betonowe 6 000 l.
Instalacja kanalizacyjna jest wykonana z rur PCV ma dopiero 5 lat, ponieważ nie dawno zbudowałem ten dom. Do szamba zamontowałem dodatkową wywiewkę wentylacyjną. Mimo wszystko tylko w łazience czuć nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Wydaje mi się, że czuć to w okolicach pralki. Myślę, że może to dlatego, że nie mam zamontowanego syfonu do pralki. Ale nie jestem pewny. Wlewałem kreta- nic nie pomogło. Może trzeba by przesprężynować rury kanalizacyjne? A i do szamba wsypuję regularnie te bio proszki. Drodzy forumowicze poradźcie co to może być? A i hudraulicy zrobili mi też niby wywietrznik z rury 50 i wyprowadzony, aż na dach.
Link do komentarza
Podłączenie pralki raczej nie stwarza tego problemu,ale tak z ciekawości to napisz jak puściłeś węża odpływowego od pralki.
Sprawdź syfony umywalki ,wanny czy brodzika bo stamtąd może walić jeżeli coś jest nie tak ze syfonami.
Link do komentarza
Cytat

...
czuć nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Wydaje mi się, że czuć to w okolicach pralki. Myślę, że może to dlatego, że nie mam zamontowanego syfonu do pralki. Ale nie jestem pewny.
...


Też stawiam na to że nie masz syfonu do pralki. Jeżeli wszystkie syfony przy umywalkach, kabinach, wannach i kiblach są zalane wodą to nie powinno śmierdzieć.
Link do komentarza
Cytat

Tak. Założyłem dzisiaj syfon i problem znikł. Wielkie dzięki.
Poniżej link jak wygląda ten syfon.
http://www.armpol.sklep.pl/akcesoria-prysz...60fdbdef5188be9


To do tej pory jak miałeś wąż od pralki podłączony? Podłącza się albo do umywalki znaczy woda z pralki wpływa do umywalki (to prymitywny sposób ale tak robią ) a przeważnie do syfonu umywalki,są specjalne syfony z możliwością podłączenia pralki.
Ja też mam taki syfon tylko,że biały ale są też podtynkowe.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...