Skocz do zawartości

Wykańczanie otworów drzwiowych


atp

Recommended Posts

Napisano
Witam,

Mam w mieszkaniu dwa otwory drzwiowe w których nie chciałbym umieszczać drzwi. Z początku myślałem żeby wstawić tam ościeżnice regulowane i po kłopocie ale może ją jakieś lepsze sposoby wykończenia otworów na drzwi?

Pozdrawiam,
Andrzej
Napisano
Cytat

Witam,

Mam w mieszkaniu dwa otwory drzwiowe w których nie chciałbym umieszczać drzwi. Z początku myślałem żeby wstawić tam ościeżnice regulowane i po kłopocie ale może ją jakieś lepsze sposoby wykończenia otworów na drzwi?

Pozdrawiam,
Andrzej


Lepsze?
Można zawsze wykończyć otwory tak jak ścianę. I po kłopocie.
Uwazam jednak, że w wielu sytuacjach ościeznica / tunel jest wskazany:
- ściany się nie brudzą, otwory są tak samo wykończone jeśli są obok siebie.

Jeśli z założenia w tych otworach nie będzie drzwi, to brałbym tunel, czyli zabudowę otworu. Kosztuje zwykle tyle samo co ościeżnica, ale nie ma otworów na zamek, uszczelek, zawiasów.
Napisano
Cytat

Mam w mieszkaniu dwa otwory drzwiowe




Cytat

Pytanie :ile tych drzwi, dokąd prowadzą?




tongue.gif
Napisano
Cytat

tongue.gif


Ażesz...koncepcja mi oczy mgłą zasłoniła...
Ale jakby było drzwi więcej, a tylko ta dwójka została bez skrzydeł, to trzeba tak kombinować, żeby wszystko razem grało. Żeby nie było za dużego misz-maszu.

To może wtedy, tak jak mówi finlandia tunelem się posłużyć, a tam gdzie są drzwi, to ościeżnica taka jak tunel i wszystko pasi idealnie.
Napisano
Ja mam taki otwór miedzy salonem a korytarzem. Stolarz zrobił mi coś w rodzaju ościeżnicy (tunelu) ale bez zawiasów i otworów na zamki. Od strony salonu pasują kolorystycznie i wzorem do belki kominka, od strony korytarza pasuje do schodów i do pozostałych drzwi ( schody też robił ten sam stolarz - kolor pasuje idealnie natomiast drzwi są kupowane od producenta drzwi - jest niewielka różnica kolorystyczna). Wyszło taniej niż ościeżnica regulowana i szerokość jest odpowiednia dla nas ( grubość ściany 25cm i szerokość otworu 100cm).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...